Feng Shui tip: Svietnik z mušle

2. Feng Shui tip: Magické sviečky z mušlí a lastúr


dao-institut-fengshui

sviečky z mušlíMÁTE DOMA MUŠLE A LASTÚRY?
SKÚSTE SI VYROBIŤ MAGICKÉ SVIEČKY!

Mušle a lastúry sú obľúbeným dovolenkovým suvenírom. No hneď na úvod vás musím upozorniť, že z väčšiny tropickej časti sveta je ich vývoz zakázaný a to pod hrozbou vysokej pokuty. Mnohé krajiny sa takto snažia eliminovať vývoz prírodného bohatstva za hranice svojej krajiny. Na tieto fakty by ste sa mali informovať u cestovnej kancelárie alebo svojho turistického sprievodcu.

MUŠLE A LASTÚRY –
MAGICKÉ PREDMETY S HLBOKOU SYMBOLIKOU

Takmer vo všetkých kultúrach sú mušle a lastúry cenené ako magické predmety s hlbokou symbolikou. Spájajú sa s kozmickou silou Mesiaca a sú predovšetkým symbolom zrodenia, potencie, plodnosti a začiatku života v mori. Známy je mýtus o zrodení gréckej bohyne krásy a lásky Afrodity, ktorá sa zrodila ako perla v lastúre z morskej peny.

Mušle sú všeobecne považované aj za ochranu proti zlu. Chránia tehotné ženy a matky s deťmi. Dodávajú silu, odvahu a pocit bezpečia. Mušľami sa zdobili tiež mágovia a šamani, taktiež sa nimi zdobili rituálne predmety. Často sa používali aj ako hudobný nástroj, pretože niektoré lastúry vydávajú nádherný zvuk.

sviečky z mušlí-5Mušľa (resp. lastúra) je tiež jedným z 8. šťastných symbolov buddhizmu. Reprezentuje čistotu buddhistického učenia, ktoré sa šíri všetkými smermi a dostáva sa aj do najvzdialenejších kútov zeme rovnako, ako nádherný zvuk lastúry.

Preto, ak už doma predsa len nejaké mušle alebo lastúry máte (či už z dovolenky alebo z obchodu), môžte si z nich vyrobiť jeden z obľúbených rituálnych predmetov – magické sviečky. Už samotné zapálenie sviečky je rituálom pre každý zdarný začiatok. Preto je vhodný najmä pri svadbách, narodení detí, sťahovania do nového príbytku, či nástupu do nového zamestnania.

dao-institut-fengshui

sviečky z mušlí-6Postup č. 1
.
Do horúceho vodného kúpeľa vložíme čajové sviečky, aby sa vosk roztopil. 
Roztopený vosk prelejeme do pripravených mušlí a pinzetou preložíme knôt.  
sviečky z mušlí-4Postup č. 2
.
Čajové sviečky vyklopíme z obalov. Vytiahneme knôty a vložíme ich do pripravených mušlí. Vosk vložíme do malého hrnca a zahrievame na miernom plameni, aby sa roztopil. Roztopený vosk nalejeme do mušlí.

dao-institut-fengshui

Mušle vo Feng Shui

Sviečky, vonné tyčinky, kamienky a mušle sú vhodnou dekoráciou najmä do kúpeľne. Podľa Feng Shui ich však môžete umiestniť aj do niektorého z nasledovných sektorov:

  • do vodného sektora S1 (cesta, kariéra) ,
  • do sektora SZ6 (nápomocní priatelia, cestovanie) alebo
  • do sektora Z7 (budúducnosť, deti kreativita).

Tento typ aktivácie priestoru nie je súčasťou tradičného Feng Shui a slúži na symbolické doladenie priestoru.

dao-institut-fengshui