Čínsky horoskop 2019 – pre jednotlivé znamenia zverokruhu

dao=cesta

ZEMSKÝ PES ODOVZDÁVA ŽEZLO VLÁDY ZEMSKÉMU PRASAŤU

Čoskoro skončí vláda spravodlivého a ochraniteľského Zemského Psa. Uplynulý rok 2018 (Čínsky rok 4716) sa niesol v znamení Gua 9 (vrcholenie, odhalenie skrytého). Bol príležitosťou k pochopeniu, objasneniu a riešeniu našich vzťahov so sebou samým i okolitým svetom.

V nastávajúcom roku 2019 (Čínsky rok 4717) zasadne na trón a preberie žezlo vlády štedré, labužnícke, no niekedy až príliš dôverčivé Zemské Prasa.

Prinesie so sebou vlnu šťastia, priateľstva, lásky a hojnosti. Čaká nás teda rok 2019 plný nových príležitostí – a to v každej životnej oblasti. Bude rokom, v ktorom každý bude mať možnosť zlepšiť si svoje majetkové pomery.

Vládnuť bude v podmienkach roku s Gua 8 (vedomosti, skúsenosti, poznanie). Tento vládca nás vyzve k starostlivému a rozvážnemu skúmaniu informácií, potrebných pre správne rozhodnutia

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

ČÍNSKY HOROSKOP 2019
PRE JEDNOTLIVÉ ZNAMENIA ZVEROKRUHU

KALKULÁTOR NA VÝPOČET VLÁDNUCICH ZVIERAT A ŽIVLOV V OKAMIHU VÁŠHO NARODENIA

Vládnuce zviera z roku vášho narodenia zistíte aj zadaním svojich údajov do kalkulátora. Zistíte ho z posledného stĺpca (Rok):

Iba na základe vládnúceho zvieraťa z roka nášho narodenia nemožno spoľahlivo vyvodiť našu osobnosť a životné smerovanie. Podľa čínskej astrológie je náš charakter a životná Cesta ovplyvnená nielen vládcom roka, ale aj mesiaca, hodiny a dňa, v ktorom sme sa narodili (metóda 4 piliere osudu - BaZi).

dao=cesta

VLÁDNUCE ZVIERA Z ROKA VÁŠHO NARODENIA:

1. Potkan/Krysa

1. Potkan/Krysa  

Potkan je v poradí prvým zvieraťom čínskeho zvieratníka. Podľa legendy usporiadal Nebeský cisár súťaž, kde poradie víťazov malo rozhodnúť o postavení zúčastnených zvierat v zverokruhu. Ich úlohou bolo zdolať rieku, prekonať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca. Krysa podviedla Byvola, aby ju zviezol, no tesne pred cieľom z jeho chrbta zoskočila a predbehla ho. Byvol nič neprezradil a tak Krysa skončila prvá.


Krysa rozhodne patrí k najinteligentnejším a najživotaschopnejším zvieratám zverokruhu. Krysa je úspešná, šikovná, rýchla, zvedavá, charizmatická, ale často uprednostňuje svoje vlastné záujmy ako v sociálnej, tak aj v profesnej oblasti. Tiež je milá, sympatická, optimistická a energická. Napriek svojej vrodenej empatii je tvrdohlavá a neústupná. Uprednostňuje pokojný, pokľudný život v kruhu rodiny, no i tu si ponecháva časť svojej autonómie a nezávislosti. Napriek svojej zdanlivej slabostidobrú výdrž a vytrvalosť a dožíva sa vysokého veku.


Vďaka svojej nezávislosti a kreativite sú pre ňu vhodné tvorivé pracovné miesta. Bývajú z nich úspešní autori, redaktori a umelci. Uplatnenie tiež nachádzajú ako inžinieri a architekti, a to vďaka svojmu citu pre detaily.

V čínskej kultúre je Krysa symbolom bohatstva a prebytku, ale aj šikovnosti a životaschopnosti. Kvôli jej reprodukčnej schopnosti sa k nej manželské páry často modlili za splodenie potomka.


Muž-Krysa je šikovný a rýchlo sa prispôsobuje novému prostrediu. Je kreatívny pri využívaní nových príležitostí. Avšak niekedy mu chýba odvaha a radšej si počká, nech to vyskúša niekto iný. Ak odvahu má, často skĺzava do pasce.

Žena-Krysa je nezávislá a ambiciózna, no napriek tomu uznáva rodinné hodnoty. Má rada organizovanie a dokáže sa o všetko postarať a všetko zariadiť. A to ako doma, tak aj vo firme kde pracuje.


Pozemská vetva:
Zi (子)
Obdobie dňa: 23:00-01:00 (polnoc)
Smer: sever
Prirodzený prvok znamenia:
voda YANG
Kompatibilné znamenia:
Drak, Opica
Tajný priateľ:
Byvol
Nekompatibilné znamenie:
Kôň

Potkan v roku Prasaťa 2019

Charakteristika roku Prasaťa:
Rok plný šťastia, hojnosti a prosperity. Možnosť zmeny myslenia a životného postoja.


V Roku Prasaťa 2019 majú zrodenci Krysy oveľa lepšie vyhliadky ako v roku Psa 2018. Vládnuce Prasa má rado Krysy, takže šťastie na seba nenechá dlho čakať.

Rok Prasaťa 2019
je pre zrodencov Krysy rokom zmien, a to najmä v ich vlastnom myslení a prehodnotení životného postoja. Prinesie príležitosť k vhľadu a možnosť vidieť veci okolo seba jasnými očami. To bude mať za následok schopnosť lepšie usporiadať svoj osobný, pracovný aj spoločenský život. 

Súkromný život v roku Prasaťa:
Rok Prasaťa bude aj v tejto oblasti pre zrodencov Krysy šťastným rokom. Krysy majú veľkú šancu nájsť spriaznenú dušu a skutočnú lásku. Počas roka sa stretnú s viacerými zaujímavými ľuďmi rovnakých záujmov, z ktorých sa vyvinú silné priateľstvá. Príležitosti k založeniu a prehĺbeniu vzťahu sa vyskytnú najmä na konci roka. Rok Prasaťa je pre zrodencov Krysy priaznivý aj pre uzavretie manželstva.

Profesný a študijný život v roku Prasaťa: Rok Prasaťa je vhodný najmä pre vzdelávanie. Skúste sa každý deň naučiť niečo nové a využite každú príležitosť, ktoré vás posunie vpred.

Šťastena tu praje najmä silným a odvážnym. Vaša kariéra naberie správny smer, pokiaľ sa chopíte príležitosti na začiatku roka. Príležitostí bude hneď niekoľko, treba sa vedieť správne rozhodnúť. Naskytnú sa možnosti pre veľký pokrok v profesnom raste, no na niektoré výsledky bude treba počkať do konca roka. Správne načasovanie je tu dôležité, niektoré veci jednoducho nemožno unáhliť.

Ak zvažujete začatie vlastného podnikania, je to vhodný rok. Podnikanie zamerané na zdravý životný štýl, osobnú hygienu a starostlivosť môžu byť obzvlášť prosperujúce.

Zdravie v roku Prasaťa:
Zrodenci Krysy však budú musieť čeliť aj niekoľkým nástrahám roka. Hrozia najmä problémy s pečeňou či ochorenia dýchacej sústavy, prechladnutia a časté chrípky. Zdravá životospráva je v tomto roku veľmi dôležitá. Ak chcete byť silní a zdraví po celý rok, obzvlášť dbajte na vhodnú stravu, ochranu pred chladom, či včasné otužovanie už počas letných mesiacov. Existuje tiež možnosť náhodného zranenia.

Zrodencom v roku Krysy ste, ak ste sa narodili v niektorom z nasledujúcich období (v zátvorke je živel roka):

18.02. 1912 – 05.02. 1913 (voda)
05.02. 1924 – 23.01. 1925 (drevo)
24.01. 1936 – 10.02. 1937 (oheň)
10.02. 1948 – 28.01. 1949 (zem)
28.01. 1960 – 14.02. 1961 (kov)
15.02. 1972 – 02.02. 1973 (voda)
02.02. 1984 – 19.02. 1985 (drevo)
19.02. 1996 – 06.02. 1997 (oheň)
07.02. 2008 – 25.01. 2009 (zem)
25.01. 2020 – 11.02. 2021 (kov)
11.02. 2032 – 30.01. 2033 (voda)
30.01. 2044 – 16.02. 2045 (drevo)
15.02. 2056 – 03.02. 2057 (oheň)
03.02. 2068 – 22.01. 2069 (zem)
22.01. 2080 – 08.02. 2081 (kov)

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

2. Byvol/Býk/Vôl

2. Byvol/Býk/Vôl  

Byvol je v poradí druhým zvieraťom čínskeho zvieratníka. Podľa legendy usporiadal Nebeský cisár súťaž, kde poradie víťazov rozhodlo o postavení zúčastnených zvierat v zverokruhu. Ich úlohou bolo zdolať rieku, prekonať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca. Vytrvalý a húževnatý Byvol bol prvý tesne pred cieľom. No Krysa ho podviedla, aby ju zviezol a tesne pred cieľom z jeho chrbta zoskočila a predbehla ho. Byvol nič neprezradil a tak skončil ako druhý.


Byvol je najkonzervatívnejším zvieraťom, najviac pripútaným k rodinným a tradičným hodnotám. V čínskej kultúre je Byvol veľmi ceneným zvieraťom. Je inteligentný, pracovitývytrvalý, svedomitý a čestný.

Tvrdo pracuje v úzadí a nevyžaduje obdiv, uznanie ani chválu. Často skrýva svoj talent a uznanie si získava tvrdou prácou. Má logické a racionálne myslenie. V časoch núdze ho ľudia vyhľadávajú a hľadajú v ňom oporu. K jeho slabinám patrí žiarlivosť a občasné výbuchy hnevu.

Zrodenci Byvola obvykle hľadajú dlhodobú a stabilnú prácu. Z tohto dôvodu bývajú už v škole veľmi cieľavedomí, húževnatí, svedomitý a šikovní. Mávajú dobré výsledky takmer vo všetkých predmetoch. To im pomáha vybudovať silnú základňu pre každé budúce povolanie a úspešnú kariéru. Sú vhodným kandidátom pre náročné a stresujúce povolanie


Osvedčujú sa ako lekári, právnici, podnikatelia a učitelia. Disponujú dobrými technickými schopnosťami a tak môžu zožať úspech aj v technickej oblasti.

Okolo zrodencov Byvola sa často zoskupujú rodinný príslušníci, dobrí priatelia a známi. Často zakladajú rodinné firmy, kde tvrdo pracujú, aby pre ostatných zabezpečili blahobyt

Bez ohľadu na to, akú kariéru si vyberú, musí to byť niečo, o čo sa naozaj zaujímajú. I keď si dokážu poradiť takmer v každej profesii, musia mať dostatočný čas na niečo, čo majú naozaj radi. Iba v stabilnom prostredí, ktoré im umožňuje venovať sa svojim vášniam, sú schopní nájsť naplnenie.


Byvol-Muž je spoľahlivý a dôveryhodný. Dáva celé svoje srdce do všetkého, čo robí. Cíti veľkú zodpovednosť ako v práci, tak aj voči svojej rodine. Avšak býva natoľko tvrdohlavý a presvedčený a svojom názore, že skĺzava k arogancii a nikomu nedovolí, aby sa postavili proti jeho pravidlám. Na svoje deti má vysoké a často nereálne očakávania.

Byvol-Žena je silná, pokojná a jemnáNikdy sa nepoddáva svojmu osudu a vytrvalo kráča po ceste, ktorú si vyberie, až kým nepríde do cieľa. Zriedkavo zmení smer, alebo zvolí inú alternatívu. To nepochybne vedie k životu plnému rozporov, prekážok a bojov. Napriek svojej tvrdohlavosti, rýchlo myslí aj reaguje.


Pozemská vetva: Chou (丑)
Obdobie dňa: 01:00-03:00 
Smer: severo-severovýchod
Prirodzený prvok znamenia: zem YIN Kompatibilné znamenia: Had, Kohút
Tajný priateľ: Krysa
Nekompatibilné znamenie: Koza

Byvol v roku Prasaťa 2019

Charakteristika roku Prasaťa: 
Dobrý rok plný príležitostí k finančnému úspechu.

V Roku Prasaťa 2019 majú zrodenci Byvola oveľa lepšie vyhliadky na šťastný život ako v roku Psa 2018. Rok Prasaťa 2019 je pre
nich príležitosťou vystúpiť z tieňa, ktorým bol rok Psa.

Rok Prasaťa podporí zrodencov Byvola v ich kreativite. Či už pôjde o design, umenie, tvorivé pracovné či podnikateľské nápady, rok 2019 vynesie na svetlo nejaký ich skrytý či nevyužitý talent

I keď aj v roku Prasaťa môžu očakávať vzostupy a poklesy, celkovo ich v porovnaní s uplynulým rokom čaká väčšia stabilita a istota v každej oblasti života.

Súkromný život v roku Psa:
Spoločenský život Byvolov bude tiež obzvlášť prínosný, pretože im umožní opäť sa stretnúť s kolegami či starými priateľmi, ktorých dlho nevideli. Taktiež im umožní posilniť existujúce vzťahy a nadviazať nové kontakty. Byvoly môžu mať problémy s vyjadrením svojich pocitov, ale ich cnosti ako vytrvalosť, trpezlivosť a spoľahlivosť im v spoločenskej oblasti zabezpečia úctu a uznanie.

Aj v oblasti rodinného a partnerského spolužitia čaká zrodencov Byvola nepochybne priaznivé obdobie. Ak už sú v stabilnom partnerskom vzťahu, dôjde u nich pravdepodobne k jeho upevneniu a posilneniu. Pokiaľ ide o začínajúci vzťah, je veľká šanca pre väčší posun smerom k romantike. Určité problémy však môžu nastať s rodinnou alebo partnerskou komunikáciou a vyjadrovaní pocitov.
  Rok Prasaťa nie je veľmi vhodný pre narodenie dieťaťa. Najbližším vhodným obdobím bude rok Kovovej Krysy 2020, pretože Krysa je tajným priateľom Byvola.

Profesný život v roku Prasaťa:
Rok Prasaťa prináša zrodencom Byvola niekoľko výkyvov v študijnom i pracovnom živote.  V pracovnej a najmä podnikateľskej oblasti ich čakajú problémy v oblasti financovania, konkurenčného boja či pracovných zdrojov. Avšak, nie je to nič, čo by svojou vytrvalosťou a húževnatosťou nedokázali zvládnuť.

Na konci roka je príležitosť získať väčší kapitál, ktorý im pomôže splatiť potrebné výdavky na podnikanie či vzdelávanie

Aj tento rok udržia zrodenci Byvola svoju pracovnú alebo študijnú latku vysoko. Pracovné či študijné zaťaženie bude tento rok o niečo väčšie ako sú zvyknutí, ale vytrvalosť a tvorivé riešenia im pomôžu vyrovnať sa so záťažou. 


Zdravie v roku Prasaťa:
Zrodenci Byvola však budú musieť čeliť aj niekoľkým nástrahám v oblasti zdravia. Začiatok roka Prasaťa k nim prichádza s výzvou k tvrdej práci, častokrát však za cenu ignorovania vlastných potrieb a zdravia

Zdravá životospráva je preto v tomto roku pre Byvoly obzvlášť dôležitá. V opačnom prípade budú čeliť únave a vyčerpanosti s väčšou náchylnosťou k chorobám.

Mali by dbať na vyváženú stravu s dostatkom vitamínov, aby ich imunitný systém odolal v čase nadmernej záťaže. Najmä počas letných mesiacov je dôležité držať sa prísnejších hygienických opatrení, pretože hrozí prenos nákazy či otravy jedlom

Zrodencom v roku Byvola ste, ak ste sa narodili v niektorom z nasledujúcich období (v zátvorke je živel roka):

06.02. 1913 – 25.01. 1914 (voda)
24.01. 1925 – 12.02. 1926 (drevo)
11.02. 1937 – 30.01. 1938 (oheň)
29.01. 1949 – 16.02. 1950 (zem)
15.02. 1961 – 04.02. 1962 (kov)
03.02. 1973 – 22.01. 1974 (voda)
20.02. 1985 – 08.02. 1986 (drevo)
07.02. 1997 – 27.01. 1998 (oheň)
26.01. 2009 – 13.02. 2010 (zem)
12.02. 2021 – 31.01. 2022 (kov)
31.01. 2033 – 18.02. 2034 (voda)
17.02. 2045 – 05.02. 2046 (drevo)
04.02. 2057 – 23.01. 2058 (oheň)
23.01. 2069 – 10.02. 2070 (zem)
09.02. 2081 – 28.01. 2082 (kov)

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

3. Tiger

3. Tiger 

Tiger je v poradí tretím zvieraťom čínskeho zvieratníka. Podľa dávnej legendy usporiadal Nebeský cisár súťaž, kde poradie víťazov malo rozhodnúť o postavení zúčastnených zvierat v zverokruhu. Ich úlohou bolo zdolať rieku, prekonať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca. Byvol bol prvý tesne pred cieľom. Tiger dorazil ako druhý. No Krysa Byvola podviedla, aby ju zviezol a keď v diaľke uvidela Nebeského cisára, zoskočila z jeho chrbta a predbehla ho. Byvol nič neprezradil a tak skončil ako druhý. Napriek svojim protestom sa Tiger musel uspokojiť s tretím miestom v zverokruhu. Tiger potom Cisárovi opisoval, ako odvážne zdolával nástrahy.


Tiger je nadaný, príťažlivý a odvážny, často až bezohľadný. Je silný a nezávislý, jeho základným pravidlom je: rob čokoľvek chceš. Má vodcovské schopnosti a sklony. Nevyhýba sa výzvam a má rád dobrodružstvo. Zriedka sa cíti unavený a má bohaté emócie. Občas sa ťažšie ovláda a nikdy sa nevzdáva bez boja. Vie byť však aj milý a dobročinný. Má sklony ochraňovať slabších a bezbranných.


Práca nie je pre Tigra len prostriedok k zárobku. Často je súčasťou jeho života. Rád zastáva dôležité a vodcovské pozície. Potrebuje byť v pohybe a rád vykonáva náročnú činnosť, ktorá naplno využíva jeho danosti.

V čínskej kultúre je Tiger považovaný za strážcu a ochrancu detí. Často sa stelesňuje ako odvážna Tigrica odhodlaná chrániť svoje mláďatá. Dojčatá a deti často nosia odevy s podobizňami Tigra na ochranu proti zlu.


Tiger-Muž máva dobrodružného ducha. Čím riskantnejšie dobrodružstvo, tým viac ho chce zažiť. Nebojí sa otvorene vyjadrovať a často sa správa až agresívne. Niekedy má problém sa iným trochu otvoriť a ukázať city.

Tiger-Žena a je bojovná, silná a očarujúca. Rada sa reprezentuje, má vkus v obliekaní a býva úspešná v práci. Je živá, energická a priateľská. No svoje ostré pazúry má stále pripravené.


Pozemská vetva: Yin (寅)
Obdobie dňa: 03:00-05:00 
Smer: východo-severovýchod
Prirodzený prvok znamenia: voda YANG Kompatibilné znamenia: Kôň, Pes
Tajný priateľ: Prasa
Nekompatibilné znamenie: Opica

Tiger v roku Prasaťa 2019

Tiger v roku Prasaťa: 
V tomto roku je dôležité naučiť sa, ako jednať s ostatnými.


Rok Psa 2018
bol pre zrodencov Tigra dobrým rokom. Úsilie vynaložené v predchádzajúcom roku však prinesie svoje skutočné ovocie až v roku Prasaťa 2019. Rok Prasaťa 2019 bude mať pre zrodencov Tigra väčší produktívny potenciál, ale zároveň aj viac otestuje Tigrovu odhodlanosť a trpezlivosť.

I keď zrodencov Tigra nečaká ľahká cesta za úspechom, o to skôr nájdu množstvo pomocných rúk, ktoré dokážu pochopiť ich pracovné zaťaženie a podporia ich práve vtedy, keď to budú najviac potrebovať. Naučiť sa jednať s ostatnými, byť priateľskí a milí je v tomto roku najlepším receptom na získanie toho, čo zrodenci Tigra potrebujú.

Súkromný život v roku Psa:
V oblasti rodinného a partnerského spolužitia by však Tiger nemal očakávať zázraky. Pre zrodencov Tigra, ktorí zatiaľ iba hľadajú spriaznenú dušu a vážny vzťah, neprinesie rok Prasaťa žiadnu významnejšiu zmenu. I keď budú mať príležitosť k nadviazaniu niekoľkých priateľstiev a vzťahov, je málo pravdepodobné, že medzi nimi nájdu ideálneho životného partnera. Niektoré veci nemožno unáhliť a tak by sa mali namiesto toho zamerať na posilnenie svojich priateľstiev.

Avšak tie Tigre, ktoré už našli stabilnú lásku, môžu očakávať významnejšiu pozitívnu zmenu. Či už sa im rozoznejú svadobné zvony alebo budú chystať detskú výbavičku, rozhodne môžu očakávať, že ich zväzok sa ešte viac upevní. Profesný a študijný život v roku Prasaťa: V roku Prasaťa môžu zrodenci Tigra očakávať v oblasti kariéry viaceré pozitívne zmenyŠance na úspech a povýšenie sú vysoké, a to platí aj pre Tigre, ktoré sa pohybujú v podnikateľskej sfére. Tiež môžu očakávať ocenenie a uznanie od spolupracovníkov a nadriadených

V roku Prasaťa môžu očakávať aj šťastie vo finančnej oblasti. Dôležité v roku Prasaťa je šetriť alebo dobre investovať svoje peniaze. Zbytočné a nezmyselné nákupy môžu mať rýchle nepriaznivé účinky s dlhodobými následkami. Ich finančné toky by im mohli veľmi rýchlo vyschnúť priamo pred očami. Kľúčom k úspechu v tohto roku je dôverovať vlastnej intuícii


Zdravie v roku Prasaťa:
Zrodenci Tigra však budú musieť čeliť aj niekoľkým nástrahám roka. Hrozia im najmä problémy so zdravím.

Tigre majú radi vyberané jedlo a často sú v jedle prieberčiví. Pokiaľ majú slabosť pre sladké, mali by sa mať v tomto roku obzvlášť na pozore: môže to viesť k cukrovke a problémom so zubami. Dobré stravovacie návyky sú tento rok nevyhnutnosťou pre ich zdravý život. V opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo ochorenia pečene.

Spánok a odpočinok je pre Tigre kľúčový. No Tigre mávajú často náročnú a stresujúcu prácu, ktorá im odčerpáva silu a môže spôsobiť podráždenosť či úzkosť. V dôsledku nadmernej záťaže a zodpovednosti často trpia nespavosťouNedostatok spánku alebo odpočinku môže ohroziť ich vitalitu a imunitný systém. Mali by preto čerpať silu v kruhu rodiny a priateľov ako aj počas zaslúžených prestávok. Iba tak si v roku Prasaťa uchovajú svoju energiu a dobrý zdravotný stav.

Zrodencom v roku Tigra ste, ak ste sa narodili v niektorom z nasledujúcich období (v zátvorke je živel roka):

26.01. 1914 – 13.02. 1915 (drevo)
13.02. 1926 – 01.02. 1927 (oheň)
31.01. 1938 – 18.02. 1939 (zem)
17.02. 1950 – 05.02. 1951(kov)
05.02. 1962 – 24.01. 1963 (voda)
23.01. 1974 – 10.02. 1975 (drevo)
09.02. 1986 – 28.01. 1987 (oheň)
28.01. 1998 – 15.02. 1999 (zem)
14.02. 2010 – 02.02. 2011 (kov)
01.02. 2022 – 21.01. 2023 (voda)
19.02. 2034 – 07.02. 2035 (drevo)
06.02. 2046 – 25.01. 2047 (oheň)
24.01. 2058 – 11.02. 2059 (zem)
11.02. 2070 – 30.01. 2071 (kov)
29.01. 2082 – 16.02. 2083 (voda)

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

4. Zajac/Králik/Mačka

4. Zajac/Králik/Mačka  

Zajac je v poradí štvrtým zvieraťom čínskeho zvieratníka. Legenda hovorí, že Zajac bol hrdý na svoju obratnosť a rýchlosť. Žil v susedstve Byvola, ktorému sa posmieval pre jeho ťarbavosť a ťažkopádnosť. No dobrosrdečný Byvol mu to veľmi nezazlieval a i keď býval na Zajaca občas nahnevaný, jeho hnev netrval dlho.

Podľa legendy usporiadal Nebeský cisár súťaž, kde poradie víťazov malo rozhodnúť o postavení zúčastnených zvierat v zverokruhu. Ich úlohou bolo zdolať rieku, prekonať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca.

Hoci boli Zajac a Potkan zlými plavcami, boli dosť prešibaní na to, aby prebrodili rieku na chrbte dobrosrdečného Byvola. No ctižiadostivý Potkan zhodil Zajaca do vody. Zajac to Potkanovi dodnes neodpustil. Keď sa Byvol vynoril z rieky, Potkan tesne pred cieľom z neho zoskočil, predbehol ho a získal prvé miesto. Druhý bol húževnatý Byvol a tretí dobehol odvážny Tiger. Štvrtý sa dostavil šikovný Zajac, ktorý obratne skákal z kameňa na kameň a keď už nevládal, zachytil sa plávajúceho klátu.


Zajac býva obvykle najrýchlejší vo všetkom, do čoho sa pustí. I keď sa zdá byť krehký a slabý neraz vo svojom vnútri skrýva sebadôveru, odhodlanie a silu. Neustále sa pohybuje smerom k svojmu cieľu, bez ohľadu na nástrahy a prekážky, ktoré sa mu postavia do cesty.

Zajac je konzervatívny, citlivý a rezervovaný. Je dobrý stratég a diplomat. Nie je prehnane ambiciózny a vie sa oddávať aj pohodlnosti. Jednoduchý a rutinný život však nie je nič pre neho. Napriek svojej konzervatívnosti a opatrnosti potrebuje určitú dávku vzrušenia a prekvapenia, aby sa nenudil. V spoločnosti býva obľúbený a obdivovaný, má silnú charizmu

Má rovnako dobre vyvinutú logiku aj zručnosti, pozorovacie schopnosti a cit pre detaily. Môže byť dobrým vedcom a učencom. Má silnú empatiu a cit pre umenie, tvorivé práce a činnosti mu prinášajú radosť a naplnenie. Môže zaznamenať úspech v oblasti umenia, hudby, architektúry alebo literatúry. Uplatniť sa môže tiež pri prekladateľskej činnosti, v sociálnej práci alebo poradenstva či obchodných konzultácií.

V čínskej kultúre sa často spája s Mesiacom. Podľa jednej legendy žije na Mesiaci a robí spoločnosť Mesačnej bohyni nevídanej krásy Heng-e, kde v malom mažiari drtí liečivé bylinky. Jedni tvrdia, že za to vďačí škvrne na Mesiaci v podobe Králika, iní hovoria, že je to vďaka jeho čistému charakteru.


Králik-Muž je veľmi zdvorilý a galantný a robí všetko preto, aby sa vyhol zbytočným konfliktom. Má silnú sebakontrolu a býva konzervatívny. Je obetavý a úslužný, ale má presne stanovenú hranicu, ktorú nikdy neprekročí.

Je dobrý organizátor a estét, často pomáha svojej partnerke s akoukoľvek prácou. Aj keď je skvelý a obetavý priateľ, nedovolí každému, aby sa k nemu dostal príliš blízko.

Králik-Žena je láskavá a spoločenská. Koná uvážene a premyslene, býva zdvorilá. Veľmi si uvedomuje a buduje svoj verejný imidž. Nenávidí násilie, bezprávie, krivdu a tvrdé argumenty. Je veľmi empatická.

V láske aj priateľstve má jasno v tom, koho miluje a koho nemá rada. A iba zriedka prekračuje túto hranicu. Ak má niekoho rada, vloží do vzťahu všetko. Ale čím hlbšie sa odovzdáva, tým väčšie sklamanie a zranenie môžu zažiť.


Pozemská vetva: Mao (卯)
Obdobie dňa: 05:00-07:00 
Smer: východ
Prirodzený prvok znamenia: drevo YIN
Kompatibilné znamenia: Koza, Prasa
Tajný priateľ: Pes
Nekompatibilné znamenie: Kohút

Zajac v roku Prasaťa 2019

Zajac v  roku Prasaťa: 
Čaká vás výborný rok. Nemusíte byť príliš opatrní a strachovať sa. K ľuďom okolo seba sa dostanete ľahšie ako inokedy a hravo si narobíte nové známosti či priateľstvá.I keď bol Rok psa 2018 pre väčšinu Zajacov relatívne úspešný, rozhodne to neplatilo rovnakou mierou pre všetkých. Zato rok Prasaťa 2019 by mal byť oveľa úspešnejším a stabilnejším, i keď aj on bude mať svoje poklesy a pády

Zrodenci Zajaca by sa mali pripraviť na tvrdú prácu, zachovať si vnútorný pokoj a prispôsobiť sa novým podmienkam, pretože rok Prasaťa im môže pomôcť priblížiť sa ich snom.

Priaznivé zmeny možno očakávať nielen vo finčnej oblasti, ale aj v oblasti kariéry a medziľudských vzťahov. Ich blízky a priatelia im tento rok dokážu, že podporujú ich úspech a pomáhajú im.

Počas celého roka by si však mali dávať pozor na to, čo hovoria a ako sa správajú. Mali by mať na zreteli svoj cieľ a vyhnúť sa zbytočným sporom. Tiež by sa mali vyvarovať zradných známostí a priateľstiev, pretože by im mohli spôsobiť stratu ťažko získaného postavenia a nahonobeného bohatstva


Súkromný život v roku Prasaťa:
V roku Prasaťa 2019 sa sa zrodenci Zajaca ocitnú v oblasti vzťahov v slepej uličke. Vo všeobecnosti Zajac bude musieť byť v oblasti partnerských vzťahov veľmi obozretný, trpezlivý a tolerantný.

Pre osamelé Zajace je iba malá šanca, že v priebehu roka nájdu spriaznenú dušu, alebo sa v priebehu roka vážne zamilujú. Ak sa tak stane, musia byť obzvlášť opatrní a trpezliví, pretože ponáhľať sa predčasne do vážnejšieho vzťahu môže viesť k jeho zlyhaniu. Napriek tomu sa stretnú s množstvom zaujímavých ľudí, s ktorými môžu nadviazať skutočné priateľstvo.

Rok 2019 je pre narodenie dieťaťa Prasaťa pre rodiča Zajaca veľmi vhodný, pretože Prasa je priateľom Zajaca. Aj tu je treba mať na pamäti, že trpezlivosť, tolerancia a správna komunikácia predíde sklamaniam a komplikáciám v manželskom spolužití.

Ak chcú zrodenci Zajaca zvýšiť svoje šťastie na úspech v láske, mali by nosiť v roku Prasaťa 2019 Zajačie ženy biele korálky alebo perlyZajačí muži by mali nosiť pri sebe jadeit alebo nefrit.


Profesný a študijný život v roku Prasaťa:
Rok Prasaťa 2019 je pre kariéru a financie zrodencov Zajaca šťastným a úspešným rokom. Ak nepoľavia v úsilí a nestratia zo zreteľa svoj cieľ, výsledky ich snaženia budú viditeľné pre ich okolie aj nadriadených. Kariérny postup alebo povýšenie by mohli prísť veľmi rýchlo.

Tí, ktorí sú dostatočne ambiciózni a podnikajú, majú v tomto roku dobré vyhliadky na úspech. Rok tiež žičí začiatku novej kariéry alebo spusteniu nového podnikania.

Ako vždy, aj tento rok má svoje nástrahy. Je to nadmiera stresu a úzkosti, ako aj potenciálna zrada zo strany partnerov, priateľov či kolegov.

V študijnej oblasti získajú zrodenci Zajaca dobré výsledky iba vtedy, keď sa sústredia na svoj cieľ a nepodľahnú pokušeniu sústrediť priveľa svojej pozornosti na svoje priateľstvá a vzťahy. Najväčšia prekážka im príde v podobe rozptýlenia a zábavy.


Zdravie v roku Prasaťa:
Fyzicky sa zrodenci Zajaca nemusia obávať. Obranný systém ich tela bude dostatočne silný. Aj prípadné zdravotné problémy sa včas odhalia, takže môžu byť úspešne zažehnané

Problémom v roku Prasaťa môžu byť zlé stravovacie návyky. Budú mať tendenciu k nevhodne vyváženej strave a nerozumnej dávke konzumovaných potravín. Tiež sa môžu objaviť problémy v močovej sústave.

No najväčší problém ich môže spôsobiť ich vlastná citovosť a neistota. Ľahko môžu trpieť úzkosťou alebo depresiou. V roku Prasaťa by sa mali vedome pokúsiť predísť zbytočným problémom a pripraviť sa na nečakané ťažkosti.

Zrodencom v roku Zajaca ste, ak ste sa narodili v niektorom z nasledujúcich období (v zátvorke je živel roka):

14.02. 1915 – 02.02. 1916 (drevo)
02.02. 1927 – 22.01. 1928 (oheň)
19.02. 1939 – 07.02. 1940 (zem)
06.02. 1951 – 26.01. 1952 (kov)
25.01. 1963 – 12.02. 1964 (voda)
11.02. 1975 – 30.01. 1976 (drevo)
29.01. 1987 – 16.02. 1988 (oheň)
16.02. 1999 – 04.02. 2000 (zem)
03.02. 2011 – 22.01. 2012 (kov)
22.01. 2023 – 09.02. 2024 (voda)
08.02. 2035 – 27.01. 2036 (drevo)
26.01. 2047 – 13.02. 2048 (oheň)
12.02. 2059 – 01.02. 2060 (zem)
31.01. 2071 – 18.02. 2072 (kov)
17.02. 2083 – 05.02. 2084 (voda)

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

5. Drak

5. Drak  

Drak je v poradí piatym zvieraťom čínskeho zvieratníka. Podľa legendy usporiadal Nebeský cisár súťaž, kde poradie víťazov rozhodlo o postavení zúčastnených zvierat v zverokruhu. Ich úlohou bolo zdolať rieku, prekonať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca. Každý očakával, že silný Drak ľahko preletí ponad všetky prekážky vrátane rieky a do cieľa dorazí ako prvý. No Drak sa ukázal až ako piaty v poradí. 

Keď totiž Drak letel ponad krajinu, uzrel pod sebou dedinu a v nej ľudí trpiacich suchomZastavil sa preto a dovtedy krúžil medzi mrakmi, kým sa nad dedinou nespustil dážď. A ďalej, keď pod sebou uvidel Zajaca, podhodil mu brvno, aby mu brodenie sa riekou uľahčil. Keď to Nebeský cisár zistil, nemohol porušiť pravidlá súťaže a udeliť mu lepšie miesto. Zato ho však ustanovil mýtickým tvorom a dal mu schopnosť ovládať živly a privolávať dážď.


Drak je silná a doslova magická osobnosť. Má silne vyvinutý zmysel pre zodpovednosť, dobrodružnú povahu a v kútiku duše túži po sláve a obdive.

Srší silou, energiou a kreativitou. Je ambiciózny a idealistický. Pre Draka nič nie je nemožné. No keď sa mu priečia, ukáže svoj hnev.


Zrodenci Draka majú rýchle myslenie a pohotové reakcie. Vynikajú v činnostiach, ktoré sú pre zrodencov iných znamení mentálne vyčerpávajúce. To ich predurčuje pre úspešnú kariéru. Môžu sa uplatniť takmer v každej oblasti, najmä v umení, politike a vzdelávaní.

Svoje schopnosti a potenciál najlepšie rozvinú v tíme, ktorý ich podporuje a obdivuje. Draci sú skvelí pri plánovaní a mávajú dobré nápady. Draci sú povahou veľkí bojovníci, čo im pomáha pri dosahovaní úspechu, ale aj v ich osobnostnom rozvoji.

Draci mávajú silný a zdravý vzhľad a bývajú v dobrej kondícii. Väčšina Drakov si však volí stresujúcu prácu či kariéru. Často  sú príliš zaneprázdnení prácou, aby venovali pozornosť svojmu zdraviu. Majú tendenciu bagatelizovať varovné signály svojho tela, až kým neprerastú v závažnejšie zdravotné problémy. Ich slabým článkom sa môže stať obehová, močová a tráviaca sústava.


Draci-muži sa často sobášia v mladom veku, alebo naopak zostávajú slobodní. Za partnera potrebujú niekoho, kto akceptuje ich nezávislosť a podporuje ich kariéru. Napriek svojej nezávislosti túži po láske a podpore.

Draci-ženyočarujúce, sebavedomé a silné. Vyžadujú rešpekt, obdiv a úctu. Ak ich partner neberie vážne, často povstanú a porazia ho. Často sa zriekajú manželstva a uprednostňujú kariéru. Ak sa však pre manželstvo rozhodnú, napriek svojej dominancii bývajú dobré manželky a matky.


Pozemská vetva: Chen (辰)
Obdobie dňa: 07:00-09:00 
Smer: východo-juhovýchod
Prirodzený prvok znamenia: zem YANG Kompatibilné znamenia: Krysa, Opica
Tajný priateľ: Kohút
Nekompatibilné znamenie: Pes

Drak v roku Prasaťa 2019

Charakteristika roku Prasaťa: 
Tento pomerne pokojný rok vám dá príležitosť zamyslieť sa a mnohé prehodnotiť.


V Roku Prasaťa 2019 čaká na zrodencov Draka množstvo príležitostí, pokiaľ zostanú sústredení na svoj cieľ. Rovnako dôležité je využiť príležitosť k vykonaniu niekoľkých dobrých skutkov, prípadne nezištných alebo charitatívnych činov. Tak si zabezpečia, že ich šťastie bude trvať celý rok.

Rok Prasaťa 2019
je pre zrodencov Draka rokom s menším množstvom prekážok na ceste, ako tomu bolo v roku Psa. Nad ich hlavami svieti niekoľko ochranných šťastných hviezd, ktoré nad nimi držia stráž a vedú ich správnym smerom

Súkromný život v roku Prasaťa:
Rok Prasaťa bude v tejto oblasti pre zrodencov Draka šťastný. Zrodenci Draka, ktorí už fungujú v stabilnom vzťahu, zaznamenajú tento rok množstvo príležitostí na jeho upevnenie a prehĺbenie

Úspech v láske čaká aj tých, ktorí sú sami a hľadajú tohto pravého partnera. Zrodenci Draka budú mať z čoho vyberať, pretože ich čaká množstvo príležitostí k zaujímavým a plodným stretnutiam.

Buďte však opatrní na to, čo hovoríte, keď ste nahnevaní. Naučte sa riešiť problémy komunikáciou a vyhnite sa zraňujúcim slovám a zbytočným konfliktom. Nesprávna komunikácia je vaša slabosť. V tomto roku sa usilujte neignorovať malé problémy vo vzťahoch, pretože sa stanú zárodkom väčších problémov.

Profesný a študijný život v roku Prasaťa: Drakov výhľad na kariérny postup je v tomto roku veľmi priaznivý. Zrodenci Draka, ktorí pracujú za províziu, ako napríklad predajcovia, realitný makléri, bankoví alebo finanční poradcovia, môžu očakávať nárast svojich príjmov, prípadne pekný bonus za jednu z ich väčších zákaziek

V tomto roku môže zrodencom Draka výrazne pomôcť dobrá referencia, či už od priateľa, kolegu, klienta alebo spolupracovníka. Takže milí Draci, nezabudnite na dobré skutky a ochotu pomáhať. Nikdy neviete, kto bude propagovať vašu kariéru alebo podnikanie.

Zrodenci Draka, ktorí majú vlastný podnik alebo firmu, môžu v tomto roku očakávať, že ich podnik bude prekvitať. Ak zvažujete založenie novej kariéry, podniku alebo firmy, rok Prasaťa je mimoriadne vhodný. Podnikanie bude ešte úspešnejšie, ak je vašim partnerom Potkan alebo Opica.

Zrodenci Draka môžu zaznamenať výrazné zlepšenie svojich štúdijných výsledkov, pretože aj ich motivácia je v tomto roku vyššia. Z tohto dôvodu je rok Prasaťa vhodným rokom aj na absolvovanie skúšok.

Zdravie v roku Prasaťa:
Zrodenci Draka v tomto roku nebudú čeliť zdravotným problémom a rizikám v tak výraznej miere ako iné znamenia zverokruhu. Hrozia im najmä problémy vyplývajúce z prílišnej zaneprázdnenosti pracovnými povinnosťami a nedostatočnej pozornosti venovanej svojmu zdraviu.

Zrodencom v roku Draka ste, ak ste sa narodili v niektorom z nasledujúcich období (v zátvorke je živel roka):

03.02. 1916 – 22.01. 1917 (oheň)
23.01. 1928 – 09.02. 1929 (zem)
08.02. 1940 – 26.01. 1941 (kov)
27.01. 1952 – 13.02. 1953 (voda)
13.02. 1964 – 01.02. 1965 (drevo)
31.01. 1976 – 17.02. 1977 (oheň)
17.02. 1988 – 05.02. 1989 (zem)
05.02. 2000 – 23.01. 2001 (kov)
23.01. 2012 – 09.02. 2013 (voda)
10.02. 2024 – 28.01. 2025 (drevo)
28.01. 2036 – 14.02. 2037 (oheň)
14.02. 2048 – 01.02. 2049 (zem)
02.02. 2060 – 20.01. 2061 (kov)
19.02. 2072 – 06.02. 2073 (voda)
06.02. 2084 – 25.01. 2085 (drevo)

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

6. Had

6. Had  

Had je v poradí šiestym zvieraťom čínskeho zvieratníka. Podľa dávnej legendy usporiadal Nebeský cisár súťaž, kde poradie víťazov malo rozhodnúť o postavení zúčastnených zvierat v zverokruhu. Ich úlohou bolo zdolať rieku, prekonať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca. Keďže majú Had s Drakom podobný vzhľad, záľuby aj povahu, oddávna boli priateľmi. Aj do Nebeského paláca dorazili v rovnakom čase. No kvôli rozdielu v ich veľkosti  si všimol Nebeský cisár najskôr Draka a až potom Hada. Had však  neprotestoval. Vedel totiž o Drakovych dobrých skutkoch, piate miesto mu prepustil a uspokojil sa so šiestym miestom  zvieratníka. 


Had je vtipný, šarmantný, elegantný, rafinovaný, intuitívny, múdry, kultivovaný a sofistikovaný. Nemá rád plytké a malicherné rozhovory a rozoberanie všedných každodenných problémov. Často máva vášeň pre vedecké debaty, odhaľovanie skrytých tajomstiev alebo dokonca o mystiku či okultné vedy.

Iba málokedy má sám o sebe pochybnosti. Má dar zabezpečiť si blahobyt a postavenie výraznejší, ako iné znamenia zverokruhu. V období chaosu a búrky, Had v sebe nachádza pokojné a stabilné útočisko. Dokáže si udržať pevnú pôdu pod nohami a s chladnou hlavou rozvážne premýšľať nad riešením. Vie nasledovať svoje plány bez toho, aby sa spoliehal na pomoc a podporu zvonku. Iba zriedka ho vlastný rozum a inštinkt sklame.

Zrodenci Hada majú rýchle myslenie a pohotové reakcie. Bežné, rutinné úlohy nie sú pre nich. Vynikajú v činnostiach, ktoré sú pre zrodencov iných znamení mentálne vyčerpávajúce. To ich predurčuje pre úspešnú kariéru a náročný konkurenčný boj. Majú vlastné unikátne postupy a metódy. Môžu sa uplatniť takmer v každej oblasti, vhodné sú pre nich najmä manažérske a lídrovské pozície. V časoch krízy povedú svoj tím správnym smerom.


Je veľkou chybou súdiť Hada podľa jeho správania. Za jeho pomalými až lenivými pohybmi a rečou sa skrýva rýchle myslenie a taktika. Za ich zdanlivou nehybnosťou je pozornosť a pripravenosť. Z toho často pramení strach a nedôvera ľudí v Hada. Had má síce hlbokú a zložitú myseľ, ale ak miluje, miluje celým svojím srdcom.

V čínskej kultúre sa Had často spája s vedou, alchýmiou, mágiou a okultizmom. Podľa dávnej legendy, stvoriteľka sveta NuWa (女娲) má ľudskú hlavu a telo Hada.


Muž-Had pôsobí tajomným a skúseným dojmom. Je kultivovaný, jemný a galantný. Vie kedy, čo a ako povedať. Je kreatívny, empatický a verí v romantiku. Túži po pozornosti a ľahko podlieha žiarlivosti.

Žena-Had je elegantná a má zvláštnu charizmu. Býva krásna, vnútri aj zvonku. Má rada módu aj klasické umenie. Vždy máva veci dopredu premyslené, aj keď sa často správa ako keby ju nezaujímali. Máva vysoké nároky na priateľov. Často túži po bohatstve a moci. Svojou inteligenciou a zručnosťami máva úspech zaručený. Ich slabou stránkou býva žiarlivosť.


Pozemská vetva: Si (巳)
Obdobie dňa: 09:00-11:00 
Smer: juho-juhovýchod
Prirodzený prvok znamenia: oheň YIN Kompatibilné znamenia: Byvol, Kohút
Tajný priateľ: Opica Nekompatibilné znamenie: Prasa

Had v roku Prasaťa 2019


Charakteristika roku Prasaťa:
Tento rok budete musieť preukázať bojovnosť a odhodlanie.


Rok Prasaťa 2019 je pre zrodencov Hada rokom, v ktorom ich čaká niekoľko výziev a stretov. Hoci to nemusí byť nevyhnutne ťažký rok, budú musieť tvrdo zapracovať, aby si počas roka udržali svoj štandard. Had a Prasa sú totiž v čínskom horoskope nekompatibilné a celkom odlišné znamenia.

Pokiaľ ide o riešenie problémov,
zrodenci Hada uplatňujú citlivý, uvážený a analytický prístup, na rozdiel od vládnúceho Prasaťa, ktorého prístup je skôr priamy a intuitívny. Zrodenci Hada sa preto musia naučiť tento prevládajúci trend roka akceptovať a nájsť si v ňom svoju vlastnú cestu s cieľom prekonať nástrahy roka.

Aj pre zrodencov Hada tento rok platí, že by nemali zabúdať na dobré skutky a ochotu pomáhať ostatným, čím si aktuálneho vládcu zverokruhu Prasa určite naklonia na svoju stranu. Mali by tiež zvážiť návštevy energeticky silných miest, svätýň a chrámov, tráviť veľa času v prírode na načerpanie síl, prípadne nosiť amulet pre šťastie. Vyhnúť by sa naopak mali tmavým a ponurým miestam.


Súkromný život v roku Prasaťa:
Rok Prasaťa bude aj v tejto oblasti pre zrodencov Hada náročný. Tento rok im však pomôže v zamyslení sa nad svojim správaním vo vzťahu, ako aj nad tým, čo chcú a čo nechcú akceptovať vo vzťahu alebo na svojom partnerovi. Tieto úvahy im tak pomôžu prehodnotiť, lepšie formovať a definovať ich ciele vo vzťahu v budúcnosti.

V priebehu roka osamelí zrodenci Hada môžu očakávať nejaké romantické interakcie, ktoré sa rozvinú do vážnejšieho vzťahu

Profesný a študijný život v roku Prasaťa: Rok Prasaťa je pre kariéru a štúdium zrodencov Hada obdobím prekážok, stretov a konfliktov. No ako vždy, aj tentokrát si Hady pravdepodobne uvedomia, že vhodne zvolenou taktikou prekonajú aj tieto výzvy.

Zrodenci Hada tento rok môžu očakávať, že si získajú pozitívnu pozornosť a uznanie za svoju prácu a to nielen od spolupracovníkov, ale aj od svojich nadriadených. I keď to asi nepovedie tak ľahko k povýšeniu alebo výraznejšiemu zvýšeniu príjmu. Ale majte na pamäti, že trpezlivosť je cnosť a pre Hady to tento rok platí dvojnásobne.

Zrodenci Hada, ktorí sú v zamestnaneckom pomere nespokojní môžu v tomto roku objaviť nové pracovné príležitosti

Rok Prasaťa 2019 bude tvrdšie testovať intelekt Hadov. Napriek ich rozvinutému intelektu to nebudú mať ľahké. Rok im prinesie priveľa rozptýlení a oni budú mať problém udržať pozornosť. Stanovenie si náročnejších cieľov a nastavenie vyššej latky im pomôže nepoľaviť v snažení, nestratiť svoj smer a zostať zameraný na svoj cieľ.

Zdravie v roku Prasaťa:
Zrodenci Hada však budú musieť čeliť aj niekoľkým nástrahám roka. Vo všeobecnosti možno povedať, že zdravie zrodencov Hada býva ovplyvnené najmä ich génmi, ktoré zdedili po rodičoch. Zrodenci Hada bývajú tiež mimoriadne vyberaví jedáci. Majú svoje obľúbené jedlá a často zabúdajú na vyváženú stravu. To sa u nich v roku labužníckeho Prasaťa môže vyhrotiť a viesť k vzniku zdravotných problémov.

Zrodenci Hada tiež majú vo zvyku zadržiavať svoje emócie vo vnútri a iba zriedka ich uvoľniť. Potláčané emócie im môžu spôsobiť stres a úzkosť. To môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie ich srdca, krvných ciev a iných orgánov. Najmä Hady-ženy by mali venovať zvýšenú pozornosť aj urogenitálnemu systému.

Zrodencom v roku Hada ste, ak ste sa narodili v niektorom z nasledujúcich období (v zátvorke je živel roka):

23.01. 1917 – 10.02. 1918 (oheň)
10.02. 1929 – 29.01. 1930 (zem)
27.01. 1941 – 14.02. 1942 (kov)
14.02. 1953 – 02.02. 1954 (voda)
02.02. 1965 – 20.01. 1966 (drevo)
18.02. 1977 – 06.02. 1978 (oheň)
06.02. 1989 – 26.01. 1990 (zem)
24.01. 2001 – 11.02. 2002 (kov)
10.02. 2013 – 30.01. 2014 (voda)
29.01. 2025 – 16.02. 2026 (drevo)
15.02. 2037 – 03.02. 2038 (oheň)
02.02. 2049 – 22.01. 2050 (zem)
21.01. 2061 – 08.02. 2062 (kov)
07.02. 2073 – 26.01. 2074 (voda)
26.01. 2085 – 13.02. 2086 (drevo)

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Na článku sa pracuje…

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej© DAO-INSTITUT

Doplňujúce články:
ČÍNSKY HOROSKOP 2019 – ROK S PRÍSĽUBOM ŠŤASTIA A HOJNOSTI
ČÍNSKY NOVÝ ROK A VŠETKO, ČO O ŇOM POTREBUJEME VEDIEŤ