Dážď pre obilie (Gu Yu)

6. Dážď pre obilie (Gu Yu)


autor: Dao Dharma, DAO-INSTITUT
Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

20. apríl

dážď pre obilie gu yuDážď pre obilie (Gu Yu)

Dnešný deň je prvý deň solárneho obdobia zvaného Dážď pre obilie (Gu Yu). Toto obdobie začína, keď Slnko dosiahne 30º a končí keď dosiahne 45º na ekliptike, t.j. trvá od 19. apríla do 4. mája. Ohlasuje príchod hojnejších zrážok, ktoré prospievajú rastu plodín. Dážď v tomto období je mimoriadne cenný a životodarný. Keď sa dážď neobjaví, stráda príroda aj ľudia. Gu Yu je zároveň posledným obdobím jari.

Zdravie
V tomto období sú veľké rozdiely medzi dennými a nočnými teplotami. Organizmus je zaťažovaný veľkými teplotnými výkyvmi a nestabilným počasím, početnými zrážkami a vetrom. Z pohľadu TČM je vietor najväčším prepravcom škodlivín do tela. Pozor by sme si mali dávať na choroby z vetra (nachladnutie, “ofúknutie”) a prenášané vetrom (virózy, alergie).

Pitie zeleného čaju 
Zelený čaj je bohatý na vitamíny, antioxidanty a aminokyseliny. Jeho pitie v tomto období prispieva k odvodu prebytočného tepla z organizmu a prospieva najmä očiam. Má schopnosť pripraviť organizmus na záťaž nadchádzajúceho obdobia a odvrátiť choroby blížiaceho sa leta.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej