Mazu-vladkyna-mora-kralovna-nebies-1

Deň Mazu – Vládkyne mora a Kráľovnej nebies


autor: Dao Dharma, DAO-INSTITUT
dao-institut-fengshui

23. deň 3. lunárneho mesiaca

Deň Mazu – Vládkyne mora a Kráľovnej nebies

Dnešný deň patrí Vládkyni mora Mazu, známej aj ako Kráľovná nebies (Tian Hou Sheng Mu).

Mazu-vladkyna-mora-kralovna-nebiesJej kult vznikol medzi obyčajnými ľuďmi. Keď sa hromadili svedectvá o jej zázrakoch, bola zaradená do daoistického panteónu a postupne poctená titulmi, ktoré zvyšovali jej význam. Často sa o nej hovorí ako o reinkarnácii bohyne súcitu Guan Yin.

História a legenda:
Narodila sa za vlády 1. cisára dynastie Song (23. dňa 3. mesiaca roku 960 n.l.). Miestnosť, v ktorej sa narodila naplnilo červené svetlo a tajomná hmla. Keďže nezvykla plakať, volali ju Lin Muo Niang (tiché dievča).

Ako 8 ročná začala študovať Buddhovo učenie daoistické náuky. V 13 rokoch dosiahla znalosti tajných náuk. Ešte počas života vykonala početné zázraky.

Často rybárčila na mori so svojim bratom a bola dobrá plavkyňa. Počas búrok zachraňovala topiacich. Dokázala natiahnuť slamenú rohož na hladinu, aby zachránila ľudí v nebezpečenstve. Jej činy si rýchlo získali pozornosť. Zomrela vo veku 28 rokov pri záchrane života, pričom ona sama sa utopila od vyčerpania. No svedectvá o jej skutkoch sa šírili ďalej aj po jej smrti a to aj ďaleko za hranicami Číny.

dao-institut-fengshui

Pomoc potrebným:
Väčšina príbehov sa týka záchrany ľudí v ohrození života. Na mori sa zjavuje odetá v červenom rúchu ako cestuje na mrakoch. No tam jej schopnosti nekončia.

Má moc zachrániť obchodníkov, podnikateľov, poľnohospodárov, remeselníkov a vojakov v bezvýchodiskovej situácii. Pomáha ženám pri obtiažnych pôrodoch aj ťažko chorým a trpiacim, ktorí v núdzi volajú jej meno.

Keď sme v bezvýchodiskovej situácii a naše volanie je naliehavé, odpovedá božským svetlom, ktoré sa zjavuje nad našou hlavou.

dao-institut-fengshui

Mazu – Vládkyňa mora a Kráľovná nebies  vo Feng Shui

Vo Feng Shui sa jej sošky a obrázky využívajú najmä pre ochranu a pomoc v krajných a život ohrozujúcich situáciách, pri riskantných cestách a povolaniach.

Umiestniť ju môžme do týchto sektorov domu:

  • do severnej časti domu (Gua 1 – duchovná / životná Cesta, kariéra),
  • do severozápadnej časti domu (Gua 6 – nápomocní priatelia, pomoc nebies).

Tento typ aktivácie priestoru nie je súčasťou tradičného Feng Shui a slúži na symbolické doladenie priestoru.

dao-institut-fengshui