čínsky malý nový rok

Malý Nový rok, Odchod Domáceho bôžika na nebesia


Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

23. deň 12. lunárneho mesiaca

„MALÝ NOVÝ ROK“

Dnešný deň patrí Duchovi kuchyne. Čaká ho náročná cesta a dôležitá úloha. A je v našom záujme, aby dobre dopadla. Prečo?

Duch kuchyne je najdôležitejší domáci bôžik, ktorý chráni rodinný krb a morálku členov domácnosti. Preto sa nazýva aj Duchom rodinného krbu alebo Kontrolórom osudov. Jeho obľúbené miesto je nad sporákom alebo krbom, odkiaľ po celý rok sleduje dianie v dome. Počuje a vidí každú nespravodlivosť, klamstvo či podvod a všetko si starostlivo zaznamenáva.

Dnes je jeho úlohou vystúpiť na nebesia a Nefritovému cisárovi podať hlásenie o tom, čo všetko u nás počul a videl. Jeho hlásenie má vplyv na náš osud v nasledujúcom roku. Ak sme neboli práve najcnostnejší, dnes je príležitosť dopad našich pokleskov zmierniť. Ako?

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

Odprevádzame domáceho bôžika na nebesia

Duch kuchyne - Duch domáceho krbu -Kontrolór osudov - ZaoJun - ZaoShenNašou úlohou je zapôsobiť na Ducha kuchyne tak, aby o nás referoval v čo najlepšom svetle.

Pri tejto príležitosti pripravíme slávnostnú večeru, zapálime vonné tyčinky, esenciálne oleje alebo kadidlo a obetujeme cukrovinky, sušené ovocie, orechy a med. Na záver jeho papierový portrét pokropíme alkoholom, aby sa mu pozdvihla nálada. Ústa mu potrieme medom, aby jeho reč bola lichotivá a sladká.

Keď je slávnostná večera u konca, papierový portrét Ducha kuchyne (ktorý bol v ideálnom prípade umiestnený v uplynulom roku nad sporákom alebo krbom) vynesieme na terasu alebo balkón.

Tu pripravíme improvizovaný oltár so sviečkami, vonnými tyčinkami a obetnými darmi (papierové jedlo, peniaze, papierový koč alebo kôň…). Vykonáme obetu a obrázok Ducha kuchyne zapálime spolu s obetnými darmi.

čínsky nový rok 2016 - duch rodinného krbu - obeta2 čínsky nový rok 2016 - duch rodinného krbu - obeta1 čínsky nový rok - duchovné peniaze ako obeta

Takto vystrojený a dobre naladený Duch kuchyne sa už môže vydať na cestu. Proces pálenia mu umožní, aby stúpal spolu s dymom a obetami k nebesiam...

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej