Odprevadenie Ducha chudoby


dao=cesta

6. deň 1. lunárneho mesiaca

Odprevádzanie ducha chudoby

Dnešný deň patrí Duchovi chudoby. Ak si nás vyvolí, ničí našu identitu, vedomie vlastnej hodnoty a životné poslanie. Výsledkom je neistota, strach z budúcnosti, úzkosť a viera v nedostatok.

Jednoduchý Daoistický rituál na zapudenie Ducha chudoby :

daoistický rituál na zapudenie ducha chudobyV miske zmiešame kamennú soľ, čajové lístky a ryžu (v núdzovom prípade poslúži aj kuchynská soľ, vysypané vrecúško čierneho alebo zeleného čaju a biela ryža). Nastriháme si potrebné množstvo papierových štvorčekov (cca 15 x 15 cm) do rohov miestností, pripravíme si sviečku (najlepšie červenú) a vrecúško na odpadky.

1. časť – Sypanie soli: S touto časťou rituálu musíme začať ešte za denného svetla. Vezmeme soľ a postavíme sa k hlavným dverám bytu. V smere hodinových ručičiek prechádzame postupne všetky miestnosti pričom soľ po malých hrstiach sypeme do jednotlivých rohov. Ak kúty izieb nie sú voľné, sypeme soľ v ich tesnej blízkosti. V malých priestoroch (komory, kúpeľne, toalety, technické miestnosti…) nám stačí jedna kôpka soli. Skončiť by sme mali opäť pri vstupných dverách. Aby sme si zjednodušili upratovanie môžeme soľ sypať na vopred nastrihané štvorčeky papiera.

2. časť – Zbieranie soli: S touto časťou rituálu je potrebné začať na hranici dňa a noci – teda keď slnko zapadá. Je to obdobie keď sa stmieva, ale ešte nevládne úplná tma. Začneme tým, že pri vstupných dverách zapálime sviečku.

V protismere hodinových ručičiek prechádzame postupne všetky miestnosti pričom zbierame soľ z jednotlivých rohov do pripraveného vrecúška. Aby sme si zjednodušili upratovanie môžeme soľ hádzať do odpadového vrecúška aj s nastrihanými štvorčekmi papiera. Skončiť by sme mali opäť pri vstupných dverách, cez ktoré teraz vyzbieranú soľ vynesieme.

3. časť – Vynášanie soli a odpadkov z domu: Uistime sa, že po zotmení v príbytku už nezostane nič, čím by sme mohli Ducha chudoby priťahovať. Vyhoďme aj všetko ošúchané, roztrhané a obnosené oblečenie a rozšľahané topánky. Ale najmä nenechajme v príbytku po zotmení žiadne pokazené potraviny, nevyužiteľné zvyšky a odpadky. Všetko teraz vynesme von spolu s vyzbieranou soľou. Pri vstupných dverách nechajme horieť sviečky, aby sme mu uľahčili odchod.

dao=cestaDAO-INSTITUT