Deň Ducha bohatstva a spravodlivosti

dao-institut-fengshui

13. deň 1. lunárneho mesiaca
13. deň 5. lunárneho mesiaca
24. deň 6. lunárneho mesiaca

Uctenie Ducha bohatstva a spravodlivosti

GUAN GONG - bojovník13. deň 1. lunárneho mesiaca, 13. deň 5. lunárneho mesiaca a 24. deň 6. lunárneho mesiaca  je dňom Ducha bohatstva a spravodlivosti.

Guan Gong (Guan-Yu) je inkarnáciou zeleného draka. Je rýdzeho charakteru, prejavuje nezlomnú čestnosť, lojalitu, vernosť a statočnosť. Má hrdinský vzhľad, prenikavé oči, hrubé obočie a plnofúz.

Je duchom vojny, literatúry, bohatstva a spravodlivosti v jednej osobe. Neobvyklé pre neho ako ducha vojny je, že je veľmi učený a využíva svoje schopnosti, aby zabránil bojom a priamym stretom všade tam, kde je to možné. Tento mier-milujúci duch sa snaží minimalizovať každý boj a stratu.

Je ochrancom vojakov, policajtov, úradníkov, literátov, učencov a rečníkov. O pomoc ho môžu požiadať aj remeselníci, aby im pomohol vylepšiť materiálnu situáciu. Dohliada na hoteliérov, zamestnancov reštaurácií a pohostinstiev, účtovníkov a zastavárnikov.

guan gongMalý rituál pre úspech a spravodlivosť

Vykonávame ho zakaždým, keď sa chceme vyhnúť konfliktu a napriek tomu dosiahnuť spravodlivý výsledok v akejkoľvek oblasti svojho života. Prosíme ho o úspech pri skúškach, propagácii, o odvrátenie nešťastia, ťažkostí a chorôb, vyháňanie zla, potrestanie zrady, požehnanie obchodníkov, k rozmnoženiu majetku a o úspech pri súdnych sporoch.

Pri tejto príležitosti pripravíme improvizovaný domáci oltár, kde zapálime a obetujeme vonné tyčinky, esenciálne oleje alebo kadidlo, cukrovinky, sušené ovocie, orechy, med...

dao-institut-fengshui

Duch spravodlivosti Guan Gong vo Feng Shui

GUAN GONG - učenecVo Feng Shui sa jeho sošky a obrázky využívajú pre ochranu, úspech v podnikaní a bohatstvo. Umiestňujú sa do severozápadnej časti domu (Gua 6 – nápomocní priatelia, pomoc nebies) alebo do predsiene čelom k vstupným dverám (nie na podlahu). Ich prítomnosť ochraňuje dom a jeho obyvateľov pred negatívnymi vplyvmi každého druhu.

Firmy ochraňuje pred nekalou konkurenciou a podvodmi, napomáha úspešnému a hladkému chodu, konkurencieschopnosti a prosperite. Umiestňuje sa na recepciu čelom k vstupným dverám alebo do severozápadnej časti (Gua 6 – nápomocní priatelia, pomoc nebies).

Guan Gong vo firme aj rodine podporuje vernosť, morálne kvality, spravodlivosť a úspech. Tento typ aktivácie priestoru nie je súčasťou tradičného Feng Shui a slúži na symbolické doladenie priestoru.

dao=cesta© DAO-INSTITUT