Deň duchov bohatstva


dao=cesta

2. deň 1. lunárneho mesiaca
5. deň 1. lunárneho mesiaca

Uctenie duchov bohatstva a hojnosti

bôžik bohatstva a hojnostiOba tieto dni patria Duchom bohatstva a hojnosti. Našou úlohou je zapôsobiť na nich tak, aby vstúpili do našich príbytkov a životov a požehnali nám.

Symbol šťastia Fu zavesený hore nohami na dverách bytu, kancelárie alebo izby je znamením, že sú na správnom mieste. Takisto funguje ako amulet nad oltárom alebo v peňaženke. Stiahnuť a vytlačiť si ho môžete priamo z článku Príprava symbolov šťastia a prosperity (z dňa 26. – 29. deň 12. lunárneho mesiaca). Symbol pôsobí na duchov hojnosti ako magnet. Navyše po jeho obetovaní je ešte mocnejší.

Jedlo v tieto dni by malo byť slávnostnejšie a obetované duchom hojnosti. Inšpirovať sa môžme zoznamom jedál pre hojnosť, šťastie a prosperitu (30. deň 12. lunárneho mesiaca). Pri tejto príležitosti opäť pripravíme slávnostnú večeru, zapálime vonné tyčinky, esenciálne oleje alebo kadidlo a obetujeme cukrovinky, sušené ovocie, orechy a med.

V tesnej blízkosti za vstupnými dverami môžme umiestniť sošku alebo obraz bôžika hojnosti. Tým si zvýšime šancu na bohatstvo a šťastie.

dao=cesta