Rok Kovovej Krysy 2020

BAZI KALKULÁTOR NA VÝPOČET VLÁDNUCICH ZVIERAT A ŽIVLOV V OKAMIHU NARODENIA

Vládnuce zvieratá a živly z okamihu narodenia zistíte zadaním svojich údajov do kalkulátora:

dao=cesta

ROK KOVOVEJ KRYSY 2020


Kovová Krysa je plne ozbrojená Krysa. Jej rok bude pretkaný zmenami, ktoré nenechajú kameň na kameni.

Znakom Yangovej Kovovej Krysy 2020 je kovová loď plaviaca sa po oceáne proti silnému vetru. To znamená, že treba trpezlivo čakať, kým dorazí k víťaznému cieľu a byť pripravený. Jej plavbu sprevádza silný vietor, ktorý premieša vodu. Ale môže sa spustiť doslova zničujúci hurikán, ktorý spôsobí škody. Hurikán všetko zničí a vyvolá spory. Kovová Krysa je však pripravená na víťaznú bitvu

Múdry je ten, kto zostane tichý a v strehu. Ten cestou k cieľu nespadne na dno oceánu.

Každý lunárny rok sa ujíma vlády jedno zo zvierat podľa 12-ročného cyklu čínskeho zverokruhu. A každý rok je ovplyvnený charakterom jeho vládcu. Čaká nás rok plný búrlivých zmien ale aj nových príležitostí a začiatkov.

čínsky horoskop na rok 2016 - rok ohnivej opiceVÍŤAZNÁ KRYSA
ZAHAJUJE 12-ROČNÝ CYKLUS

Podľa legendy usporiadal Nebeský Cisár v deň svojich narodenín súťaž, na ktorú pozval všetky zvieratá. Ich úlohou bolo zdolať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca. Súťaž stanovila poradie 12 víťazov

Krysa presvedčila Byvola, aby ju zviezol, no pred cieľom z jeho chrbta zoskočila a predbehla ho. Nikto zo zúčastnených nič neprezradil a tak Krysa súťaž vyhrala a skončila prvá. Za ňou nasledovalo ďalších 11 zvierat: Byvol, Tiger, Zajac/Králik, Drak, Had, Kôň, Koza/Ovca, Opica, Kohút, Pes a Prasa.

Krysa je v poradí prvé z 12 zvierat a tak zahajuje celý 12-ročný cyklus. Jej vláda sa opakuje každých 12 rokov: 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020…

Každému zvieraťu je naviac priradený jeden z 5 prvkov. Kombináciou 12 zvierat a 5 prvkov získavame 60 znamení čínskeho zverokruhu (12×5=60). Vláda určitého zvieraťa v spojení s daným prvkom sa opakuje iba raz za 60 rokov!

Každý rok sa zároveň nesie v znamení určitého Gua (trigramu), ktorý určuje hlavnú úlohu a smerovanie roka. Každý zo 60 vládcov zverokruhu vládne v podmienkach roka s určitým Gua iba raz za 180 rokov.

dao=cesta

Takže máme „päť druhov Krýs“:

Typ prasaťaRoky vládyCharakteristika prasaťa
Drevená Krysa1924, 1984, 2044Drevené Krysy sú nadané a talentované. Bývajú neústupné, odhodlané a vždy dokončujú to, čo raz začali.
Ohnivá Krysa1936, 1996Ohnivé Krysy mávajú silne vyvinutú inteligenciu aj intuíciu. I keď sú počas detstva a mladosti často priemerné, dobre sa rozvíjajú v strednom veku a neskôr v živote mávajú šťastie a úspech.
Zemská Krysa1948, 2008Zemské Krysy bývajú dobrými a obratnými rečníkmi. Často bývajú tvorcami nálady v skupine, kde sa nachádzajú. V mladosti zvyknú čeliť ťažkostiam, ale to ich učiní obratnejšími a neskôr sa naučia ako im odolať. Môžu byť trochu majetní.
Kovová Krysa1960, 2020Kovové Krysy bývajú spoľahlivé a žijú stabilným životom. Mávajú zvláštnu schopnosť premeniť mnohé nešťastné okolnosti na šťastie.
Vodná Krysa1972, 2032Vodné Krysy sa v prvých rokoch života často potýkajú s ťažkosťami. V zrelšom veku sa im však darí. Bývajú úspešní a často zakladajú šťastnú rodinu. Avšak príbuzní a blízki ich počas života zvyknú znevažovať.

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej

ČÍNSKY HOROSKOP A KRYSA

Pozemská vetva: Zi (子)
Obdobie dňa: 23:00-01:00 (polnoc, prelom noci a dňa)
Smer: sever
Prirodzený prvok znamenia: voda YIN
Kompatibilné znamenia: Drak, Opica
Tajný priateľ: Byvol
Nekompatibilné znamenie: Kôň, Ovca/Koza, Zajac/Králik

Krysa rozhodne patrí k najinteligentnejším a najživotaschopnejším zvieratám zverokruhu. Je úspešná, šikovná, rýchla, zvedavá, charizmatická, ale často uprednostňuje svoje vlastné záujmy ako v sociálnej, tak aj v profesnej oblasti. Krysu často najviac motivujú peniaze a majetok. Je manipulatívna, dravá, agresívnamilitantná.

Tiež je milá, sympatická, optimistická a energická. Napriek svojej vrodenej empatii je tvrdohlavá a neústupná. Je vtipná a zábavná, často až ironická. Má vynikajúce presvedčovacie schopnosti a ostrý jazyk. Máva vysoké nároky a to v každej oblasti. 

Má dobre rozvinutú fantáziu a tvorivý potenciál. Nevyhýba sa ani radovánkám a zmyslovým pôžitkom. Môže mať sklon k sentimentalite. Rada sa obklopuje vecami, často schováva všetko možné. 

Je starostlivá voči svojim blízkym a tým, ktorých považuje za svojich priateľov. Uprednostňuje pokojný, pokľudný život v kruhu rodiny, no i tu si ponecháva časť svojej autonómie a nezávislosti. Napriek svojej zdanlivej slabostidobrú výdrž a vytrvalosť a dožíva sa vysokého veku.

Vďaka svojej nezávislosti a kreativite sú pre ňu vhodné tvorivé pracovné miesta. Bývajú z nich úspešní autori, redaktori a umelci. Uplatnenie tiež nachádzajú ako inžinieri a architekti, a to vďaka svojmu citu pre detaily.

KRYSA JE SYMBOLOM SILY A ÚSPECHU

V čínskej kultúre je Krysa symbolom bohatstva a prebytku, ale aj šikovnosti a životaschopnosti. Kvôli jej reprodukčnej schopnosti sa k nej manželské páry často modlili za splodenie potomka.

Je symbolom nezávislosti, podnikavosti a úspechu. Oproti ostatným znameniam vyniká vynaliezavosťou a prispôsobivosťou ale aj konkurencieschopnosťou, dravosťouagresivitou. Dokáže si nájsť cestu z problémov a prispôsobiť sa aj menej priaznivým podmienkam. Tiež symbolizuje šťastie v prirodzenom plynutí času života.

Preto je rok Krysy často považovaný za najúspešnejší rok celého dvanásťročia. Kovová Krysa vďaka svojej inteligencii, presvedčivosti, šarmu a rivalite prináša úspech v láske, v kariére aj v podnikaní.

MÁ SILNÉ AJ SLABÉ STRÁNKY

je inteligentná, vynaliezavá, prispôsobivá, životaschopná, konkurencieschopná, podnikavá, nezávislá, úspešná, šikovná, rýchla, zvedavá, charizmatická, milá, sympatická, šarmantná, optimistická, energická, empatická, starostlivá, vtipná, zábavná, má presvedčovacie schopnosti, má rozvinutú fantáziu a tvorivý potenciál, cit pre detaily, má výdrž a vytrvalosť, často nacházda cestu von z problémov, dožíva sa vysokého veku…

uprednostňuje svoje vlastné záujmy, motivujú ju peniaze a majetok, často je starostlivá iba voči svojim blízkym a priateľom, je hrabivá, prefíkaná, autonómna, tvrdohlavá a neústupná, dravá agresívna, ironická, má ostrý jazyk, má vysoké nároky, je rivalka, je manipulatívna, neraz klame a podvádza, zneužíva dôverčivosť a dobrotu iných, vyhľadáva intrigy a konšpirácie, nevyhýba sa radovánkám a zmyslovým pôžitkom, rada sa obklopuje rôznymi vecami, je sentimentálna, býva pochmúrna…

dao=cesta

CHARAKTERISTIKA ROKA KRYSY

PRVÝ ROK 12-ROČNÉHO CYKLU
JE ROKOM VÍŤAZSTIEV A ZMIEN

Rok Prasaťa 2019 uzavrel cyklus 12 znamení čínskeho zverokruhu. Uplynulý 12-ročný cyklus sa niesol v znamení pokojnej a nehybnej Zeme. Rok Prasaťa 2019 bol výzvou k zastaveniu sa a prehodnoteniu uplynulého  obdobia. 

A tak môžeme pripravení, poučení a plní síl vstúpiť do nového 12-ročného aktívneho kovového cyklu, ktorý sa práve začína a to rokom Kovovej Krysy 2020, ktorý je 4718 rokom Čínskeho kalendára. Kov je militantný a reprezentuje súdnictvo a vojenstvo

ROK S PRÍSĽUBOM ZMIEN A NOVÝCH PRÍLEŽITOSTÍ

V sobotu 25. januára 2020 sa nám predstaví nový vládca roka – Krysa. Jej vláda potrvá do 11. februára 2021.

Prirodzeným prvkom Krysy je Yinová Voda. Spája sa s dažďom, rosou, pokojnou vodou, jazerom alebo oceánom. Evokuje pokojný hlboký chladný oceán. Yinová Voda jej udeľuje pokoj, múdrosť a inteligenciu. Krysa je teda šikovné, citlivé a taktické zviera. Má živé vízie a dokáže zdolať každú prekážku. Jej ďalšími znakmi sú pochmúrnosť, tichosť, introvertnosť, manipulatívnosť, konšpirácie a intrigy

Jej spojencom a spoluvládcom pre rok 2020 bude Yangový Kov. Krysa si prepožičia jeho vlastnosti a pre rok 2020 sa stane Bielou/Zlatou Kovovou Krysou. Yangový Kov symbolizuje nielen štrnganie mincí, zlatých šperkov a drahých kovov, ale aj rinčanie zbraní a ostrých mečov. S prvkom Kovu sa spája odvaha, vytrvalosť, neústupnosť, aktivita, otvorenosť, spravodlivosť a tiež Nebesia. Ale aj bezcitnosť, bezohľadnosť, nemilosrdnosť, útlak a tyranstvo. Yangový Kov sa tu spája s kovovou loďou, ponorkou, ale aj silným vetrom, búrkou alebo hurikánom.


Znakom Yangovej Kovovej Krysy 2020 je kovová loď plaviaca sa po oceáne proti silnému vetru. To znamená, že treba trpezlivo čakať, kým dorazí k víťaznému cieľu a byť pripravený. Jej plavbu sprevádza silný vietor, ktorý premieša vodu. Ale môže sa spustiť doslova zničujúci hurikán, ktorý spôsobí škody. Hurikán všetko zničí a vyvolá spory. Kovová Krysa je však pripravená na víťaznú bitvu
Múdry je ten, kto zostane tichý a v strehu. Ten cestou k cieľu nespadne v búrke na dno oceánu.

Yangová Kovová Krysa je teda plne ozbrojená Krysa. Rok Kovovej Krysy bude pretkaný zmenami, ktoré doslova nenechajú kameň na kameni

V tomto spojení sa nám Yangová Kovová Krysa predstaví ako 31. vládca celého 60-ročného cyklu. A v akých podmienkach bude tento vládca preukazovať svoje schopnosti?

ROK 2020 V ZNAMENÍ GUA 7 – TRIGRAM JAZERO

Rok 2020 sa ponesie v znamení Gua 7 (trigram Dui – jazero).

Trigram Dui predstavuje radosť, rozpustilosť, uspokojenie, plnosť, hľadanie, tvorenie, zúročovanie ale tiež premenlivosť, dvojzmyselnosť a protirečenie. V ľudskom tele symbolizuje ústa a reč.

Trigram Dui predstavuje tiež zdravie, pohodu a zameranie sa na zabezpečenie v budúcnosti. Zaisťuje úroveň už dosiahnutého bohatstva a blahobytu, realizáciu vlastných ašpirácií, kreativitu a plány do budúcnosti. Podporuje umeleckú činnosť a schopnosť komunikácie.

Rok 2020 nás vyzve k realizácii vlastných ašpirácií a splneniu si svojich snov

ZMENY V ROKU KOVOVEJ KRYSY 2020

Štastie bude priať činorodým a aktívnym jedincom. Pasivita v roku Krysy sa skutočne nevyplatí a nebude sa tolerovať. Šťastena bude priať tým, ktorí túžia po zmene či už v oblasti štúdia, kariéry, lásky alebo osobného rozvoja. Musíme ísť zmenám oproti a sami sa o ne pričiniť

NÁSTRAHY V ROKU KOVOVEJ KRYSY 2020

Pozor by sme si mali dať na častú snahu Krysy o manipuláciu.  Nezabúdajme, že to bol Byvolí chrbát, ktorý ju priniesol k víťaznému cieľu. Prirodzený prvok Krysy je Voda a tá nielenže dokáže obtiecť každú prekážku a ohladiť každý kameň ale dokáže tiež podmyť pevné základy a rozrušiť celý skalný systém. A v tomto roku bude mať Krysa podporu militantného Kovu. Nezhody môžu vyústiť do ostrej výmeny názorov,  častejšie sa budeme púšťať do sporov. To sa týka nielen vzťahov medzi partnermi, priateľmi či rodinnými príslušníkmi, ale aj pracovných a medzinárodných vzťahov. Nájsť porozumenie a spoločnú reč bude často veľmi ťažké.

Krysa tiež miluje dosahovanie, nadobúdanie a zhromažďovanie vecí. Ale už menej ju baví starať sa o ne. Úspechy a veci, ktoré v tomto roku dosiahneme, by sme mohli veľmi ľahko znevážiť a zahodiť. Buďme preto opatrní v rozhodovaní, čo opustiť a v čom zotrvať. Inak nám v roku Byvola nezostane nič, na čom by sme mohli stavať.

ŠTÚDIUM, KARIÉRA A FINANCIE V ROKU KOVOVEJ KRYSY 2020

Rok kovovej krysy je silný, úspešný a šťastný rok takmer pre všetky znamenia čínskeho zverokruhu. Každý, kto prejaví odhodlanie pokiaľ ide o jeho ciele, ašpirácie a dokonca aj záľuby má značnú šancu na úspech. Je to obzvlášť vhodný rok na založenie nových projektov a obnovu a ďalší rozvoj už existujúcich. Krysa nie je naklonená autoritám a tak oveľa lepšie vyhliadky budú mať ľudia samostatne pracujúci a na voľnej nohe. Rok Krysy je veľmi vhodný najmä pre podnikanie, samostatnú zárobkovú činnosť a celkové osamostatnenie sa v práci.

Tí, ktorí plánujú v roku Krysy kúpiť alebo stavať nehnuteľnosť, začať študovať, podnikať alebo investovať peniaze do dlhodobého projektu, majú v budúcnosti veľkú šancu byť spokojní

Rok Krysy prinesie novú sviežu tvorivú energiu, ktorá sa môže prejaviť splnením množstva vecí, po ktorých už dlhšie túžime.

Tento rok môže byť základom pre naše nové návyky a činnosti, o ktorých sme uvažovali už dlho predtým. Všetko naše úsilie a aktivity, ktoré začnú tento rok, budú poháňané a podporované úspechom.

Cesta k úspechu v roku Krysy však nebude jednoduchá ale práve naopak plná prekážok, ktoré nám poskytnú introspekciu a príležitosť k rastu. Rok Krysy síce praje všetkým pracovným zmenám, ale v prípade, že dokážeme zvládnuť ťažké a nejednoznačné situácie. Aby sme uspeli, budeme musieť preukázať značnú dávku obratnosti, húževnatosti a pevnej vôle. Musíme vytrvať a nenechať sa odradiť zlyhaním, problémami a ťažkosťami. Plavíme sa v oceľovej lodi proti vetru k svojmu cieľu. Aj keď sa prekážky budú zdať nad naše úsilie, musíme zotrvať, prebudiť svoju skrytú silu a čeliť problémom priamo. Iba tak sa doplavíme k víťaznému cieľu. Nadobudneme istotu, že je možné dosiahnuť takmer všetko, že sme tvorcami svojho vlastného života a že máme moc byť takými, akými chceme byť.

Medzi zvýhodnené odvetvia bude patriť strojársky a automobilový priemysel, informatika, výskum a vývoj nových technológií, umenie, kozmetika a zdravie.

VZŤAHY V ROKU KOVOVEJ KRYSY 2020

Ani v láske to nebude o nič horšie. Nové príležitosti na nás čakajú aj vo vzťahoch. Rok Krysy 2020 je pre väčšinu znamení priaznivý na založenie rodiny, splodenie potomkov či uzavretie manželstva.

Vo vzťahoch však buďme opatrní. Celý rok Krysy sa neponesie iba v harmonickom a láskyplnom duchu. Krysa rýchlo vyhrocuje názory a veľmi rada ich prezentuje ako jedinú pravdu. A veľký pozor si musíme dať aj na jej spoluvládnuci kov. Štrnganie mincí a zlatých šperkov sa ľahko zmení na rinčanie zbraní a ostrých mečov. V roku Kovovej Krysy tak nebudeme mať ďaleko k revolučným náladám a násilným riešeniam. Rok Kovovej Krysy tak môže vo všetkých vzťahoch narobiť väčšie škody, ako by sme vzhľadom k malicherným rozporom čakali. Pri diskusiách a výmenách názorov sa preto radšej „ozbrojme“ poriadnym množstvom lásky, porozumenia a tolerancie. Mazlivá a prítulná Krysa v takýchto podmienkach na svoju agresivitu rýchlo zabudne.

ZDRAVIE V ROKU KOVOVEJ KRYSY 2020

V roku Kovovej Krysy sa okrem občasných okamihov vyčerpanosti, budú všetky znamenia zverokruhu tešiť zo zlepšenia zdravotného stavu. Druhá časť roku Krysy navyše prinesie množstvo energie a celkového nárastu zdravia, takže naša fyzická aj psychická kondícia porastie.

Rok Krysy nám sľubuje takmer dokonalé zlepšenie a chce po nás iba jedno, oslobodiť sa od všetkého vonkajšieho tlaku a naučiť sa nechať všetko plynúť prirodzeným tempom

Aj v oblasti zdravého životného štýlu sa však môžeme tešiť na búrlivé diskusie o tom, čo je zdravé a čo nie. No aj v roku Krysy je umiernený životný štýl a telesný pohyb stále najlepším liekom pre zlepšenie zdravia, dlhovekosť a celkovú pohodu.

ČÍNSKY FOLKLÓR A POVERY V ROKU KOVOVEJ KRYSY 2020

Štastné farby v roku Kovovej Krysy 2020 sú biela a modrá, na prilákanie bohatstva je vhodná zlatá.

Päť prvkov sa spája s piatimi farbami (drevo-zelená, oheň-červená, zem-žltá, hnedá, kov-biela, zlatá a voda-modrá, čierna). Biela je teda spojená s kovovým prvkom roka a modrá zas s prirodzeným vodným prvkom Krysy. Rok 2020 sa nazýva aj Rok bielej Krysy.

VŠETKO DOBRÉ V ROKU 2020
PO BOKU NAJÚSPEŠNEJŠIEHO VLÁDCU ZVIERATNÍKA!

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej© DAO-INSTITUT

Doplňujúce články: