ROK VODNÉHO TIGRA 2022 – BUDE PLNÝ ZMIEN

BAZI KALKULÁTOR NA VÝPOČET VLÁDNUCICH ZVIERAT A ŽIVLOV V OKAMIHU NARODENIA

Každé novonarodené dieťa nadobúda kvality a vlastnosti životnej sily Qi daného okamihu.

  • Na začiatku života je najdôležitejšia kvalita a vlastnosti Qi roka. Je to naše „hlavné zviera“ a určuje náš „osud„, naše smerovanie, vývoj a to, ako pôsobíme na svoje okolie.
  • Každý má tiež svoje vnútorné zviera“ (podľa mesiaca narodenia). To sa začína prejavovať, keď sa vyvíja a formuje naša osobnosť. Je to naše „skryté Ja“, ktoré si chránime a nie vždy ho vystavujeme na obdiv. Čím sme starší, tým viac si ho uvedomujeme a tým viac sa prejavujú jeho vlastnosti.
  • Máme tiež tajné zviera“ (podľa hodiny narodenia), ktoré odhalí, kto sme vo svojom jadre.

Ak chcete vedieť, ako sa Vám bude dariť v roku Tigra 2022, pozrite sa na svoje hlavné zviera a vládnuci prvok z roku narodenia, nakoľko má najväčší vplyv. Narýchlo sa oboznámte aj so svojim vnútorným zvieraťom z mesiaca narodenia. Tak získate v roku Tigra 2022 náskok.

Vládnuce zvieratá a živly z okamihu narodenia zistíme zadaním svojich údajov do kalkulátora:

dao=cesta

ROK VODNÉHO TIGRA 2022
BUDE TAKÝ, AKO TIGER SÁM

V utorok 1. februára 2022 sa nám predstaví nový vládca roka – Tiger.
Jeho vláda potrvá do
22. januára 2023, kedy ho vystrieda Zajac.

Tiger je v Číne zobrazovaný ako kráľ zvierat. Je stelesnením sily a odvahy. Tiger je však nielen nadaný, príťažlivý a nebojácny, ale často aj bezohľadný krutý. Ťažšie sa ovláda a má bohaté emócie.

Vie byť však aj milý a dobročinný. Má sklony ochraňovať slabších a bezbranných. Pripisuje sa mu schopnosť vyháňania zla. V čínskej kultúre je tiež považovaný za strážcu a ochrancu detí.

Múdry je ten, kto v sebe pestuje a kultivuje Tigriu silu. Ale pozor: Odvaha bez obozretnosti vedie k bezohľadnosti!

dao=cesta

TIGER A 12-ROČNÝ CYKLUS ČÍNSKEHO ZVIERATNÍKA

Každý lunárny rok sa ujíma vlády jedno zo zvierat podľa 12-ročného cyklu čínskeho zverokruhu. A každý rok je ovplyvnený charakterom jeho vládcu.

čínsky horoskop na rok 2016 - rok ohnivej opice

Podľa legendy usporiadal Nebeský Cisár v deň svojich narodenín súťaž, na ktorú pozval všetky zvieratá. Ich úlohou bolo zdolať prekážky a dostať sa do Nebeského paláca. Súťaž stanovila poradie 12 víťazov

Krysa presvedčila Byvola, aby ju niesol. No tesne pred cieľom z jeho chrbta zoskočila a predbehla ho. Nikto nič neprezradil a tak Krysa súťaž vyhrala a skončila prvá. Druhý do cieľa dorazil Byvol. Tretí dobehol Tiger, ktorý potom Cisárovi opisoval, ako odvážne zdolával nástrahy. Za ním nasledovali ďalšie zvieratá: Zajac/Králik, Drak, Had, Kôň, Koza/Ovca, Opica, Kohút, Pes a Prasa.

Tiger je tak v poradí tretie z 12 zvierat čínskeho zvieratníka. Jeho vláda sa opakuje každých 12 rokov: 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022…

Každému zvieraťu je naviac priradený jeden z 5 prvkov. Kombináciou 12 zvierat a 5 prvkov získavame 60 znamení čínskeho zverokruhu (12×5=60). Vláda určitého zvieraťa v spojení s daným prvkom sa opakuje iba raz za 60 rokov!

Každý rok sa zároveň nesie v znamení určitého Gua (trigramu), ktorý určuje hlavnú úlohu a smerovanie roka. Každý zo 60 vládcov zverokruhu vládne v podmienkach roka s určitým Gua iba raz za 180 rokov.

TAKŽE MÁME "5 DRUHOV TIGROV"

Typ TigraRoky vládyCharakteristika prasaťa
Drevený 1926, 1986, 2046Drevené Tigre. 
Ohnivý 1938, 1998Ohnivé Tigre. 
Zemský 1950, 2010Zemské Tigre. 
Kovový 1962, 2022Kovové Tigre.
Vodný 1974, 2034Vodné Tigre .

dao=cesta

ČÍNSKY HOROSKOP A TIGER

Pozemská vetva: Yin (寅)
Obdobie dňa: 03:00-05:00 
Smer: východo-severovýchod
Prirodzený prvok znamenia: voda YANG
Kompatibilné znamenia: Kôň, Pes
Tajný priateľ: Prasa
Nekompatibilné znamenie: Opica

Tiger je nadaný, príťažlivý a odvážny, často až bezohľadný. Je silný a nezávislý, jeho základným pravidlom je: rob čokoľvek chceš. Má vodcovské schopnosti a sklony. Nevyhýba sa výzvam a má rád dobrodružstvo. Zriedka sa cíti unavený a má bohaté emócie. Občas sa ťažšie ovláda a nikdy sa nevzdáva bez boja. Vie byť však aj milý a dobročinný. Má sklony ochraňovať slabších a bezbranných.

Práca nie je pre Tigra len prostriedok k zárobku. Často je súčasťou jeho života. Rád zastáva dôležité a vodcovské pozície. Potrebuje byť v pohybe a rád vykonáva náročnú činnosť, ktorá naplno využíva jeho danosti.

V čínskej kultúre je Tiger považovaný za strážcu a ochrancu detí. Často sa stelesňuje ako odvážna Tigrica odhodlaná chrániť svoje mláďatá. Dojčatá a deti často nosia odevy s podobizňami Tigra na ochranu proti zlu.

MÁ SILNÉ AJ SLABÉ STRÁNKY

silný, vitálny, nezdolný, energický, dynamický, nadaný, charizmatický, príťažlivý, vznešený, charakterný, odhodlaný, dôsledný, rozvážny, odvážny, nezávislý, neskrotný, vodcovský, cieľavedomý, dobrodružný, bystrý,  kreatívny, inovatívny, novátorský, spontánny, gurážny, nebojácny, sebavedomý, milý, dobročinný, ochraniteľský, emotívny, veľkolepý, ambiciózny, rodený víťaz…

je impulzívny, svojhlavý, rebelský, výbušný, neúprosný, bezohľadný, krutý, desivý, nepredvídateľný, dramatický, namyslený…

dao=cesta

ROK VEĽKÝCH ZMIEN, NÁROČNÝCH ROZHODNUTÍ
AJ SILNÝCH EMÓCIÍ

Prirodzeným prvkom Tigra je Yangová Voda. Jeho spojencom a spoluvládcom bude Yangová voda roka 2022.

Yangová Voda roka 2022 sa tu spája s prirodzenou Yangovou Vodou Tigra. Toto spojenie symbolizuje vitalitu, zrelosť, očistu aj emócie. V tomto spojení sa ešte viac umocní Tigria veľkoleposť ale aj nepredvídateľnosť. Čaká nás sled dôležitých rozhodnutí, ktoré budú neraz sprevádzané veľkými emóciami. Ich súčasťou budú významné očistné procesy, ktoré nám však nebudú vždy príjemné. Vodný Tiger k nám totiž bude neúprosný bezohľadný

V tomto spojení sa nám Yangový Vodný Tiger predstaví ako
3. vládca 12-ročného cyklu a 39. vládca 60-ročného cyklu.

A v akých podmienkach bude tento vládca preukazovať svoje schopnosti?

dao=cesta

TRETÍ ROK 12-ROČNÉHO KOVOVÉHO CYKLU
a
TRIDSIATY DEVIATY ROK 60-ROČNÉHO CYKLU

Kovová Krysa 2020 zahájila 12-ročný cyklus v znamení kovu – dvanásťročie ostrých mečov, rinčania zbraní, ale tiež štrngania mincí a drahých šperkov. Obdobie prevratov, nepokojov a prerozdeľovania moci. Ako sľúbila, po roku jej vlády nezostal kameň na kameni.

Vládu militantnej a manipulatívnej  Kovovej Krysy 2020 vystriedal o niečo umiernenejší a rozvážnejší Kovový Byvol 2021. Priniesol ťažké podmienky a tvrdú prácu.

Tento cyklus pokračuje rokom odvážneho a nebojácneho Vodného Tigra 2021, ktorý je 4720 rokom Čínskeho kalendára. Prinesie dôležité rozhodnutia a silné emócie. Kovový 12-ročný cyklus sa skončí rokom Kovového Prasaťa 2031.

Celému súčasnému 12-ročiu teda bude vládnuť Kov. Kov je militantný a reprezentuje súdnictvo a vojenstvo, spája sa s ním však aj bankovníctvo a finančníctvo

K jeho charakteristikám patria: systémovosť, disciplína a nastavenie pravidiel. Ale aj tvrdosť, bezcitnosť, útlak a tyranstvo. Kov symbolizuje štrnganie mincí, zlatých šperkov a drahých kovov, ale aj rinčanie zbraní a ostrých mečovS Kovom sa však spája aj odvaha, vytrvalosť, odhodlanieaktivita, otvorenosť a spravodlivosť .

ROK 2022 V ZNAMENÍ GUA 5
– STRED 

Rok 2022 sa ponesie v znamení Gua 5. Ide o stred. Jeho symbolickým významom je TAI QI. Stred predstavuje centrum životnej sily a psychosomatickej rovnováhy, vitality a odolnosti. Miesto, odkiaľ neustále vyviera Qi, aby sa mohla šíriť ďalej do priestoru.

Z hľadiska piatich prvkov (Drevo, Oheň, Zem, Kov a Voda) patrí k prvku Zem. Stred tiež zodpovedá nášmu JA. Gua 5 nám dáva slobodné možnosti v našom živote. To platí najmä pre tých, ktorí sa odhodlajú vyjsť z kúta do centra a intenzívne sa zapoja do diania

dao=cesta

ZMENY V ROKU VODNÉHO TIGRA 2022

V roku Vodného Tigra 2022  dôjde vo viacerých oblastiach nášho života k výrazným zmenám, technologickému pokroku a inováciám. To môže so sebou priniesť náročné výzvy, ťažké rozhodnutia aj veľké životné zmeny. Rok Tigra 2022 bude rokom, ktorý bude od nás vyžadovať veľkú odvahu a silu, odhodlanie, spontánnosť, inovatívnosť a novátorstvo

V roku Tigra 2022 nebude nič zadarmo. Práve naopak. Bude to náročný rok plný hektiky, náročných rozhodnutí, silných emócií a očisty. V roku Tigra 2022 budeme musieť čerpať z dynamiky a nadšenia aj napriek nepriaznivým okolnostiam.

Nebojme sa vydať na úplne novú cestu. Aj veľmi vysoké ambície majú v roku Tigra 2022 podporu. Túžba po realizácii veľkých, ambicióznych a bláznivých snov (či už v oblasti kariéry alebo osobného života) má práve v tomto roku šancu sa naplniť. Tých, ktorí obstoja, Tiger spravodlivo odmení.

V dynamickom a energickom období roku 2022 budeme rozhodne potrebovať „Tigriu silu„.

Zabudnime na minuloročnú zaťatosť a drinu, ktorá sprevádzala rok Kovového Byvola. V novom roku Tigra bude svet opäť v pohybe, zvýši svoju rýchlosť. Pripravme svoj intelekt a vôľu na nové výzvy, o ktoré nebude núdza.

Tiger nás vyzýva, aby sme si zachovali nadšenie a silu v nadchádzajúcom hektickom a energickom období.

Pripomenie nám dôležitosť pevného charakteru, bystrosti mysle, vyrovnanosti, obozretnosti aj múdrosti. Hlavnými charakteristikami jeho roka budú odvaha, variabilita, rýchlosť, vytrvalosť, sila a charakter.
Zrodenci tých znamení, ktoré sú kompatibilné s kvalitami a vlastnosťami Tigra, budú vnímať priebeh roka Tigra 2022 ako priaznivý

Ak však naše znamenie nie je s Tigrom kompatibilné, je lepšie pokúsiť sa rozvinúť v sebe kvality a vlastnosti Tigra. Rozviňme v sebe tie jeho vlastnosti, ktoré nám dobre poslúžia nielen počas tohto roka.

Objavme v sebe Tigriu odvahu a odhodlanie, zušľachťujme v sebe skrytú silu. Naučme sa čerpať z dynamiky a nadšenia aj napriek nepriaznivým okolnostiam.

Ak v sebe prebudíme spiacu spontánnosť, odhodlanie a kreativitu, posilníme vládnucu energiu Vodného Tigra, čo nám prinesie šťastie a prosperitu.

dao=cesta

NÁSTRAHY V ROKU VODNÉHO TIGRA 2022

Rok Tigra 2022 bude pre väčšinu ľudí hektický a náročný. Bude na nás klásť vysoké nároky a nezaobídeme sa bez povestnej Tigrej odvahy a odhodlanosti

Prirodzený prvok Tigra aj prvok roka je Yangová Voda. Jej dynamika, impulzívnosť a nepredvídateľnosť na nás bude klásť vysoké nároky. Udržať tempo a dych s touto energiou nebude vždy ľahké.

Pod vplyvom militantného Kovu súčasného 12-ročia a impulzívnej povahy Tigra môžu aj v tomto roku nezhody vyústiť do ostrej výmeny názorov, často sa budeme púšťať do sporov.

Svojhlavosť a impulzívnosť spôsobia najviac nenávratných škôd. To sa týka nielen vzťahov medzi partnermi, priateľmi či rodinnými príslušníkmi, ale aj pracovných a medzinárodných vzťahov. V roku Tigra si budeme musieť udržať obozretnosť.  

dao=cesta

ŠTÚDIUM, KARIÉRA A FINANCIE V ROKU VODNÉHO TIGRA 2022

V roku Vodného Tigra 2022 sa bude viac ako kedykoľvek predtým dariť spontánnosti, rozvoju technológií a inováciám. Dariť sa bude mnohým novým plánom a to aj tým najodvážnejším a najnekonvenčnejším. Pre rozbiehanie nových projektov je rok Tigra 2022 jedným z najlepších.

Platiť to bude obzvlášť pre zrodencov Prasaťa. Zrodencov Zajaca a Koňa taktiež čakajú priaznivé vyhliadky na kariérny postup či finančné prilepšenie. Zlepšenie finančných podmienok môže postretnúť aj zrodencov Draka. No skrátka nepríde nik, kto je dostatočne odvážny, dynamický a kreatívny.

dao=cesta

VZŤAHY V ROKU VODNÉHO TIGRA 2022

Ani v roku Tigra  to vo vzťahoch nebude jednoduché a aj tu budeme musieť zapracovať. Pod vplyvom militantného Kovu aktuálneho 12-ročia môže dôjsť k nedorozumeniam aj v dlhodobejších vzťahoch. Tiger nám radí, aby sme vo vzťahoch nezabudli na veľkorysosť a pevný charakter. Musíme si dávať pozor najmä na naše osobné rozhodnutia, ktoré môžu zasiahnuť do nášho partnerského života. 

dao=cesta

VŠETKO DOBRÉ V ROKU 2022
PO BOKU NAJODVÁŽNEJŠIEHO VLÁDCU ZVIERATNÍKA!

Tradičné-Feng-Shui-feng-šuej© DAO-INSTITUT